Gwiazdy komentują zwycięstwo Bidena. Gaga popłakała się ze szczęścia. Miley Cyrus dziękuje za służbę, a J.Lo tańczy

Amerykańskie media podały w sobotnie popołudnie (godziny wieczorne czasu polskiego), że 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych zostanie Joe Biden. Zagraniczne gwiazdy nie kryją zachwytu. Post w sieci opublikowały już m.in. Lady Gaga, Jessica Biel i Eva Longoria.

Najważniejsze agencje informacyjne podały, że wybory prezydenckie 2020 w Stanach Zjednoczonych wygrał Joe Biden. Przez ostatnią dobę kandydat Partii Demokratycznej prowadził nad kandydatem Partii Republikańskiej 40 głosami elektorskimi (253 do 213). Po podliczeniu wszystkich głosów w Pensylwanii, okazało się, że 20 głosów otrzymał były wiceprezydent i to on zostanie 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych (musiał uzyskać minimum 270 głosów elektorskich, a aktualnie ma ich 273). Artyści i celebryci są tym faktem zachwyceni.

Zobacz wideo „Jeżeli będą rozruchy w USA, to ta gospodarka ucierpi, a przez to ucierpi gospodarka globalna”

Zagraniczne gwiazdy reagują na wygraną Joe Bidena

Chwilę przed godziną 18:00 polskiego czasu (12:00 czasu amerykańskiego) największe stacje telewizyjne w USA podały, że wybory prezydenckie wygrał Joe Biden. Gwiazdy z prędkością światła opublikowały w social mediach posty, w których gratulowały swojemu kandydatowi. Lady Gaga oprócz zdjęcia z politykiem wrzuciła nagrania, na których ma rozmazany makijaż. Świadczy to o jednym - musiała się rozpłakać ze szczęścia!

 

Jennifer Lopez euforię wyraziła w postaci nagrania z jednego ze swoich koncertów, na którym tańczy.

 

Billie Eilish z kolei odpaliła dwa zimne ognie i wykrzykiwała radośnie!

Taaaaak, wygraliśmy!

BILLIE EILISHBILLIE EILISH screen Instagram

Swoje wsparcie dla Joe Bidena wyraziła również Miley Cyrus.

Jestem wdzięczna za Pańską służbę. Nie mogę doczekać się życia pod Pańskim kierownictwem przez następne 4 lata.

Miley CyrusMiley Cyrus screen Instagram

Swój zachwyt wyraziły również Hailey Bieber, Ariana Grande, Eva Longoria, Jessica Biel oraz Jennifer Aniston

Oficjalne wyniki wyborów zostaną podane za kilka dni (nieznane są wyniki w m.in. w Nevadzie, Arizonie i Georgii). Prawnicy Donalda Trumpa już składają wnioski do sądu w związku z możliwością nieprawidłowości, jakie mogły mieć miejsce w wielu stanach.