Nie żyje gwiazda "Titanica". Na jej scenie wszyscy płakali. Elsa Reven zmarła w wieku 91 lat

Elsa Reven nie żyje. Aktorka odeszła w wieku 91 lat. O jej śmierci poinformował agent.

Smutną informację o śmierci Elsy Raven opublikował jej agent, David Shaul. Aktorka zmarła we własnym domu. Miała 91 lat.

Elsa Raven nie żyje

Elsa Raven była amerykańską aktorką, która znana była nam głównie dzięki roli w filmie "Titanic". Wcieliła się tam w Idę Staruss, która wraz ze swoim ukochanym pozostała do końca na tonącym statku. Pamiętacie dwójkę staruszków wtulających się do siebie na łóżku, gdy woda zalewała już ich kajutę? To właśnie ta kobieta. Ta scena była uznawana za jedną z najbardziej romantycznych w historii kina.

ZOBACZ TEŻ: "Titanic". Ta scena została usunięta z filmu. Wcale nas to nie dziwi. James Cameron ma dość specyficzne poczucie humoru

Elsa RavenElsa Raven screen youtube.com@Filledagreat

Elsę Raven możecie kojarzyć również z filmu "Powrót do przeszłości". Wcielała się tam w staruszkę, która zbiera datki na renowację zegara. To dość ważna postać w filmie, bowiem dzięki zdobytym od niej informacjom, główny bohater dowiedział się o uderzeniu pioruna w iglicę na budynku ratusza, gdzie mieścił się zegar. Umożliwiło mu to uzyskanie niezbędnej energii do podróży w czasie Deloreanem.

Elsa RavenElsa Raven screen youtube.com@ClipsTime

Titanic"Titanic". Ten szczegół mogli zauważyć tylko najuważniejsi widzowie. Zmienia odbiór zakończenia filmu

Od kilku lat aktorka nie była aktywna zawodowo. Ostatni raz stanęła przed kamerą w 2011 roku. Elsa Reven miała ten przywilej, że należała do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznaje Oscary. Aktorka brała udział w corocznym głosowaniu na najlepszy film.

ZOBACZ TEŻ: Celine Dion odpowiada na słynne pytanie o "Titanica". Czy Rose mogła uratować Jacka? Artystka wyjaśnia ostatnią scenę filmu

Zobacz wideo "Świąteczny książę: Królewskie dziecko" - trzecia część hitu Netflixa [ZWIASTUN]
Więcej o: