Gwiazdy żegnają Seana Connery'ego. "Legenda na ekranie i poza nim"

Nie żyje Sean Connery. Gwiazdy żegnają filmowego Jamesa Bonda w mediach społecznościowych.

31 października świat obiegła smutna informacja zza oceanu. W wieku 90 lat zmarł Sean Connery. Aktor zasłynął tytułową rolą w serii filmów o przygodach Jamesa Bonda. Jego filmografia jest jednak znacznie bogatsza. Connery wystąpił w kilkudziesięciu produkcjach. Doczekał się też Oscara i trzech Złotych Globów. Śmierć aktora poruszyła liczne grono fanów. Tych nie brakuje również wśród gwiazd.

Sean ConnerySean Connery nie żyje. James Bond, który edukację skończył w wieku 13 lat. Od wielu lat chorował

Znane osoby żegnają Seana Connery'ego

Utarło się, że media społecznościowe są miejscem nie tylko do wrzucania selfie, lecz także komentowania spraw kulturowych i społeczno-politycznych. 31 października światem filmu wstrząsnęła wiadomość o śmierci Seana Connery'ego. Filmowego Jamesa Bonda żegnają w sieci polskie i światowe gwiazdy.

Zobacz wideo "No Time To Die". James Bond powraca. Nowy trailer

O krótką notkę pokusiła się między innymi Salma Hayek.

 
Zasmuciło mnie, że dziś zmarł legendarny Sean Connery. Dożył 90 lat. Moje serce kieruje się do jego bliskich. Niech spoczywa w pokoju - czytamy.
Dorastałem jako fan Seana Connery'ego. Legenda na ekranie i poza nim. Spoczywaj w pokoju - napisał Hugh Jackman na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

Hugh Jackman na TwitterzeHugh Jackman na Twitterze Twitter.com/RealHughJackman

W swoim wspomnieniu Elton John nazwał Seana Connery'ego "prawdziwą legendą ekranu".

 

Znacznie bardziej rozpisała się Weronika Rosati.

 
W dzieciństwie oglądałam wszystkie filmy o Jamesie Bondzie z @dariuszrosati - uwielbialiśmy je. Connery miał klasę, talent, wygląd i dowcip. Byłam w nim totalnie zakochana i kiedy dorastałam, odkryłam także, jakim jest genialnym aktorem. I ten szkocki akcent! Czy oglądaliście "Nietykalnych"? Czy oglądaliście "Indianę Jonesa”? Idźcie teraz zobaczyć te klasyki. Poważnie. Odejście kolejnej wielkiej legendy pogarsza ten rok - dopisała pod archiwalnym zdjęciem aktora.

Ta sama fotografia znalazła się też na instagramowym profilu Pawła Małaszyńskiego. Aktor zrezygnował jednak z opisu i ograniczył się do zasmuconej emotikony oraz wielokropka.

Nie tylko Weronika Rosati kochała się w Jamesie Bondzie. Marzena Rogalska również miała słabość do agenta 007 odtworzonego przez szkockiego aktora.

 
Żegnaj Przystojniaku, żegnaj mój ulubiony Bondzie. Wybacz, wiem, że ta bondowska szuflada bardzo Cię denerwowała, uwielbiam Cię właściwie w każdej roli, ale Bond to Bond! Bond rządzi się swoimi sprawami! P.S. Lubię bardzo to Twoje s wymawiane jak sz...

Connery'ego pożegnała również Karolina Korwin-Piotrowska.

 
Żegnaj, legendo - napisała.

A Waszym zdaniem który aktor najlepiej sprawdził się w roli agenta 007?

Więcej o: