Jane Fonda wspiera Polki w walce o wolność wyboru. "Widzą, że siła kobiet rośnie i są przestraszeni"

Jane Fonda, legenda amerykańskiego kina, okazała wsparcie dla polskich kobiet. Magazyn "Pismo" opublikował fragment korespondencji z aktorką.

W zeszły czwartek Trybunał Konstytucyjny stanowczo ograniczył możliwość aborcji w Polsce. Od tego czasu trwają szeroko zakrojone protesty. Wiele polskich gwiazd - między innymi Anja Rubik, Martyna Wojciechowska czy Taco Hemingway - wyraziło swoje poparcie dla ruchu pro-choice. To jednak nie wszystko: na słowa wsparcia zdecydowały się także zagraniczne sławy, takie jak Miley Cyrus czy modelka Adwoa Aboah. Teraz do tego grona dołączyła legenda amerykańskiego kina, Jane Fonda. Aktorka znana jest ze swojego aktywizmu, między innymi na rzecz działań antywojennych. 

Zobacz wideo

Jane Fonda ogłasza wsparcie dla polskich kobiet

Magazyn "Pismo" opublikował na Facebooku fragment korespondencji z aktywistką. Jane Fonda pisze:

Chylę czoła przed polskimi kobietami i dobrymi mężczyznami w ich proteście przeciwko ich krajowi, który zasadniczo odebrał im prawo do fundamentalnego prawa do kontrolowania swojego ciała - twierdzi gwiazda.

Fonda twierdzi, że żaden rząd ani żadna grupa mężczyzn nie może zmusić kobiety, aby miała dziecko.

Rząd musi trzymać się z dala od decyzji kobiet dotyczących ich ciał. Ale patriarchat jest ranny. Widzą, że siła kobiet rośnie i są przestraszeni. To działania rannej bestii. Są niebezpieczne, ale nie wygrają. Pozostańcie silne. Przesyłam wyrazy miłości i admiracji ze Stanów Zjednoczonych. Jesteśmy z Wami - kontynuuje aktorka.

W komentarzach pod postem "Pisma" fani przekazują podziękowania córce Henry'ego Fondy i wyrażają swój podziw dla jej trwającego całe życie zaangażowania w sprawy społeczne. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.