Michał Piróg "dzwoni" do Agaty Dudy. "Kobiety dziękują za niemy sprzeciw"

Michał Piróg opublikował na TikToku filmik, w którym ostro komentuje poczynania pierwszej damy. Chodzi o brak jej zdania w sprawie Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Michał Piróg od wielu lat jest zaangażowanym aktywistą w poparciu dla społeczności LGBT+. Sprawy dotyczące praw kobiet również nie są mu obojętne, co niejednokrotnie udowodnił, chociażby biorąc udział w strajkach dotyczących zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Pierwsza dama - Agata Duda konsekwentnie milczy i nie wypowiada się publicznie na temat praw kobiet, czy wcześniej strajków nauczycieli. Przypomnijmy, że Agata Duda przed prezydenturą Andrzeja Dudy była nauczycielką. Mimo krytyki, jaka na nią spada już od kilku lat, ta wciąż nie zabiera głosu. W najnowszym TikToku Michał Piróg ponownie wbija szpilę pierwszej damie.

ZOBACZ TEŻ: Sekretarz generalna Rady Europy odpowiada Ziobrze ws. Konwencji Stambulskiej. "Ogromny krok wstecz"

Michał Piróg uderza w Agatę Dudę

Michał Piróg jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, w których nie tylko relacjonuje swoje życie prywatne czy zawodowe, ale również używa zasięgów do nagłaśniania ważnych spraw społecznych. Od niedawna tancerz rozwija swoje konto także na platformie TikTok. Właśnie tam zamieścił nagranie, na którym w sarkastyczny sposób wbija szpilę Agacie Dudzie. Na filmiku widzimy, jak Piróg dzwoni do pierwszej damy i dziękuje jej za niemy sprzeciw wobec łamania praw kobiet.

Pani Agato w imieniu wszystkich kobiet chciałbym zapytać co z konwencją stambulską. Hmm... Tak myślałem. Kobiety dziękują za niemy sprzeciw - słyszymy w nagraniu.

Zobaczcie zresztą sami.

Zobacz wideo

Patrząc na dotychczasowe zachowanie urzędującej pierwszej damy, wydaje nam się, że w jej przypadku nic się już nie zmieni i przez kolejne 5 lat będzie regularnie nie zabierać głosu w ważnych sprawach. Z pewnością za to w pięknie dobranych garsonkach będzie przecinać wstęgi i uśmiechać się obok męża. Szkoda. 

ZOBACZ: Andrzej Duda tłumaczy się zagranicznym mediom. Michał Piróg ostro komentuje: Obraz obłudy znam dobrze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.