Sylwia Chutnik dokonała coming outu. Pisarka wyznała, że jest lesbijką i opowiedziała o reakcji swojego syna

Sylwia Chutnik dokonała coming outu na okładce magazynu "Replika". Opowiedziała, jak zareagował jej 16-letni syn.

W Polsce coraz częściej mówi się o środowisku LGBT. Jest to jednak wynikiem - z jednej strony, chęci uzyskania przez gejów i lesbijki większych praw, a z drugiej, ataku konserwatystów i obozu rządzącego na osoby o odmiennej orientacji seksualnej. Nie tak dawno Andrzej Duda stwierdził, że LGBT to nie ludzie a ideologia. Spotkało się to z olbrzymim oburzeniem wielu osób, a Polska znów uznana została za najbardziej nietolerancyjny kraj w Europie. Paradoksalnie takie sytuacje doprowadzają jednak do tego, że "ukryci" geje i lesbijki coraz częściej decydują się na coming out. Zrobiła to właśnie znana pisarka, Sylwia Chutnik.

Zobacz wideo Anna Mucha staje w obronie Matyldy Damięckiej

Sylwia Chutnik wyznała, że jest lesbijką

Pisarka pojawiła się na okładce najnowszego magazynu "Replika". Chutnik dokonała publicznego coming outu. W rozmowie z Mariuszem Kurcem zdradziła, co ją do tego skłoniło.

Jako dorosła osoba chcę powiedzieć dzieciakom LGBT: przepraszam was, że tak jest. Spier…….my ten świat. Jesteśmy winni tego, że homofobia i transfobia się rozprzestrzeniają. Outuję się, by Was wspierać. Ale też chciałabym mieć zwyczajną frajdę z tego, że się ujawniam – będę cieszyła się z każdej miłej wiadomości, jaką dostanę.

Chutnik wyraziła także oburzenie faktem, że wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda.

Wygrał homofob – i taki właśnie jest ten kraj. Ludzie oburzają się „piórem w d**ie” na Marszu Równości, ale olewają demolowanie miasta w czasie Marszu Niepodległości. To się wszystko skończy źle, mówię wam.

Sylwia poruszyła też temat swojego szesnastoletniego syna. Jak chłopak zareagował na jej wyznanie?

Trudne to cholernie – usiąść i powiedzieć 16-latkowi nagle: „Słuchaj no, mama jest lesbijką”. Tymczasem syn zachował się fantastycznie, był jak mały Budda.
 

Ciekawe, czy Polska kiedykolwiek stanie się krajem tolerancyjnym, a osoby o odmiennej orientacji seksualnej będą w pełni czuły się bezpiecznie w swojej ojczyźnie.

ZOBACZ TEŻ: Qczaj opublikował poruszający wpis. Opowiedział o orientacji seksualnej i molestowaniu. "Zmywałem z siebie zapach pedofila"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.