Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke zostali wspólnikami Janusza Palikota. Będą razem robić interesy

Piotr Stramowski razem z żoną zdecydowali się na poważną inwestycję. Ich wspólnikiem został Janusz Palikot.

Piotr Stramowski opublikował zdjęcie na Instagramie, które wzbudziło niemałe kontrowersje. Okazuje się, że razem ze swoją żoną Katarzyną Warnke postanowił nawiązać współpracę z byłym politykiem Januszem Palikotem. W co zainwestowali?

Zobacz wideo Katarzyna Warnke: Byłam zazdrosna o Piotrka po "Pitbullu"

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke zostali wspólnikami Janusza Palikota

Zdjęcie pojawiło się na Instagramie aktora. Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke zdecydowali się zainwestować w... wódkę, a dokładnie w produkcję lokalnych trunków na terenie całego kraju.

Tadam! Nie ma to, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Dziś rano z Kasią zostaliśmy wspólnikami Janusza Palikota, inwestując w akcję Alembik Polska. Od teraz łączy nas nie tylko mile spędzony czas przy wieczornych rozmowach, ale również... wódka kraftowa! - czytamy pod zamieszczonym zdjęciem.

Alembik Polska to nowy projekt biznesowy Janusza Palikota. Polityk chce, by w krótkiej przyszłości powstała sieć Alkotek, gdzie będzie produkowana jego wódka i inne mocne alkohole. Choć głównym celem jest produkcja i sprzedaż wódki, w przeznaczonych miejscach, będzie można również zakupić inne trunki oraz wyselekcjonowane jedzenie.

Zdecydowaliśmy się stworzyć miejsca, w których możliwe będzie zgłębianie bogactwa świata destylatów piwa, win czy innych alkoholi, które pozostają nieznane w szerszej świadomości konsumentów. Od wielu lat w każdym mieście można spotkać tzw. browary miejskie czy grodzkie. Teraz przyszedł czas na Alkoteki z dostępem do różnych gatunków alkoholi oraz z miejscową produkcją m.in. wódek i ginów, nawiązujących do tradycji danego regionu - czytamy na oficjalnej stronie firmy.

Janusz Palikot na rynku alkoholowym jest obecny od 1990 roku. To właśnie wtedy założył pierwszą spółkę Ambra, która zajmowała się sprzedażą win. Następnie należał do zarządu takich spółek jak: Polmos Lublin, Browar Tenczynek, Tenczyńska Okovita czy Tenczynek Bezalkoholowe. 

Więcej o: