Piotr Kraśko zdradza kulisy współpracy z Kingą Rusin. "Zdarza się pokłócić"

Piotr Kraśko opowiedział szczerze, jak pracuje mu się z Kingą Rusin. Wychodzi na to, że współpraca z przyjaciółką nie jest wcale taka prosta.

Kinga Rusin i Piotr Kraśko znają i przyjaźnią się od wielu lat. Od 2016 roku razem prowadzą program "Dzień Dobry TVN" i nie ukrywają, że łączą ich bardzo dobre stosunku. Tym razem o szczegółach ich współpracy opowiedział Piotr Kraśko. W końcu praca z wieloletnim przyjacielem ma różne oblicza. 

Piotr Kraśko o współpracy z Kingą Rusin

Dziennikarz udzielił obszernego wywiadu portalowi Plejada. Uważa, że w prawdziwym duecie trzeba się czasami pospierać i wzajemnie sobie podokuczać. Jednak oboje wiedzą, że każde z nich zawsze może przedstawić swój punkt widzenia i liczyć na partnera. 

Moim zdaniem trudno byłoby zbudować telewizyjny duet, gdyby ludzie nie umieli się ze sobą spierać. Nam z Kingą zdarza się pokłócić zarówno przed programem, jak i w jego trakcie. Trzeba podjąć przecież całą masę decyzji i nie da się uniknąć przy tym sporów. Poza tym, że każde z nas wie, że zawsze może przedstawić swój punkt widzenia, to mamy też świadomość, że możemy pożartować, czy nawet wzajemnie sobie trochę podokuczać, nie stawiając nikogo w niekomfortowej sytuacji - powiedział.
Wbrew pozorom, prowadzenie programu w duecie jest czasem trudniejsze niż w pojedynkę. Gdy jesteś sam, masz wpływ niemal na wszystko. [...] Z drugą osobą obok jest to bardziej skomplikowane, bo nigdy nie możesz być pewien, jak ona zareaguje. Czasem pomiędzy ludźmi, którzy prywatnie się uwielbiają, nie iskrzy na ekranie - dodał.

Okazuje się, że Piotr i Kinga już kiedyś ze sobą współpracowali. 

Jakieś 30 lat temu. Zaczęło wtedy w TVP funkcjonować coś takiego jak oprawa Jedynki. Był to dwugodzinny codzienny program, rozłożony w czasie między 14.00 a 23.00. Czasem te wejścia miały trzy minuty, a czasem 15 - powiedział Piotr Kraśko.

Dobrym przykładem ich relacji jest fakt, że gdy Kinga Rusin zaliczyła poważną wpadkę wizerunkową chwaląc się zdjęciem z Adele podczas imprezy po ceremonii wręczenia Oscarów, Piotr Kraśko pozwolił sobie na parę żartów i tym samym rozluźnił atmosferę.

Zobacz także: Nie milkną echa po imprezie u Beyonce. Kinga Rusin znalazła się w gronie najbardziej wpływowych kobiet. 

Kinga Rusin nie tylko przyjaźni się z parterem z "Dzień Dobry TVN", ale również związana jest z jego rodziną. Dziennikarka ma świetne relacje z żoną Piotra, Karoliną Ferenstein-Kraśko. Mogliśmy się o tym przekonać, chociażby na planie programu "Agent - Gwiazdy" w 2018 roku. Rusin była wówczas prowadzącą, a Karolina jedną z uczestników.

Zobacz wideo Piotr Kraśko o imprezie Kingi Rusin w Hollywood: "Amerykanie są bardzo specyficzni"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.