Antek Królikowski planuje karierę reżyserską. Chce w ten sposób oddać hołd tacie. ''Mam poczucie, że jestem mu to winien''

Niedawno Antek Królikowski wyznał, że chce kontynuować festiwal, którego pomysłodawcą był jego ojciec. Teraz poszedł o krok dalej i opowiedział o kolejnych planach. Tym razem związanych z filmem.

Pamięć o Pawle Królikowskim pozostaje żywa. O dobre imię zmarłego aktora dba żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, a także jego dzieci. Najstarszy z rodzeństwa, Antek, planuje nowy projekt, by oddać hołd ojcu.

Zobacz wideo Pierwszy film Antka Królikowskiego po śmierci ojca

Antoni Królikowski chce oddać hołd ojcu

Rodzina Królikowskich ma za sobą ciężki czas. Po długiej chorobie 27 lutego zmarł Paweł Królikowski. Mimo trudnych przeżyć najbliżsi aktora powoli wracają do codziennego życia, choć z pewnością nie jest im łatwo. Zarówno żona artysty, jak i jego dzieci, nie zapominają o pielęgnowaniu pamięci po zmarłym. Za pośrednictwem mediów społecznościowych publikują wspólne zdjęcia i wspominają jego dorobek artystyczny. Niedawno Antek Królikowski wyznał, że chciałby ponownie spróbować swoich sił w roli reżysera. Przypomnijmy, że gwiazdor ma na swoim koncie reżyserski debiut. Mowa o studenckiej etiudzie ''Noc życia'', która zebrała świetne recenzje od krytyków i zdobyła nawet kilka nagród filmowych w Gdyni, Wrocławiu i Warszawie. W filmie główną rolę zagrał Paweł Królikowski.

Antek w rozmowie z ''Party'' zdradził, że chętnie wróciłby do pracy na planie po drugiej stronie kamery.

Minęło już 10 lat od mojego ostatniego filmu i chyba najwyższy czas, abym może wrócił do przygody z reżyserią. Mam poczucie, że i tacie, i sobie jestem to trochę winien. Miałem pewne plany, aby zrobić coś razem z moim tatą, niestety nie zdążyłem - wyznał.
 

Antek nie zdradził, czy ponownie skupi się na krótkometrażowych produkcjach, czy spróbuje swoich sił w pełnometrażowym filmie. Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na dalszy rozwój sytuacji.