Kasia Tusk krytykuje wypowiedzi polityków: Kiedyś "Niemcy bez Żydów", dziś ktoś mówi "Polska wolna od LGBT"

Na Instagramie Kasi Tusk pojawił się wpis komentujący wypowiedzi polityków na temat LGBT. W komentarzach pod postem zawrzało.

Andrzej Duda pod koniec kampanii prezydenckiej obrał strategię ataku na środowisko LGBT. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówią w podobnym tonie. Przemysław Czarnek stwierdził ostatnio, że "ci ludzie nie są równi ludziom normalnym", a Jacek Żalek, że "LGBT to nie ludzie". Nic dziwnego, że coraz więcej gwiazd sprzeciwia się tak krzywdzącym opiniom. Głos w sprawie zabrała Kasia Tusk, która zamieściła wymowny wpis. 

Zobacz wideo PiS kontra LGBT. Wypowiedzi polityków krzywdzą mniejszości

Kasia Tusk komentuje atak na środowisko LGBT

Córka Donalda Tuska dodała zdjęcie książek, twierdząc, że dzięki literaturze udaje się jej lepiej rozumieć świat. Kasia zaproponowała kilka pozycji książkowych i odnosi się do retoryki władzy. 

Nie wiem, czy kogokolwiek, kto zgadza się z ostatnimi wypowiedziami rządu, nakłonię do przeczytania chociaż jednej z tych książek, ale próbując, nie mam nic do stracenia - napisała Kasia Tusk.
 

Jedną z wymienionych pozycji były "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Blogerka postawiła pytanie retoryczne, zastanawiając się, czy bohaterowie wojenni chcieliby być postacią w wypowiedziach osób z rządu. 

Bohaterowie wojenni często figurują w przemówieniach obecnej władzy. Przyjemnie jest się ogrzać w blasku ich odwagi i moralnej odpowiedzialności za słabszych, pokrzywdzonych i napiętnowanych. Ciekawe czy ci bohaterowie cieszyliby się z tych przemówień, gdzie wymieniane są ich nazwiska, aby dzień później ten sam mówca tworzył podziały na lepszych i gorszych. Podziały, przez które tamci bohaterowie stracili kiedyś życie.
Ktoś kiedyś powiedział "Niemcy bez Żydów", dziś ktoś mówi "Polska wolna od LGBT". Jeśli udajesz, że nie widzisz podobieństwa, jeśli wydaje ci się, że to pierwsze jest niedopuszczalne, a to drugie ma jakieś moralne wytłumaczenie, to usiądź, proszę wygodnie na fotelu i przemyśl to jeszcze raz.

Internauci nie pozostali obojętni na słowa córki Donalda Tuska, pisząc, że LGBT to ideologia i nie można przyzwalać na związki homoseksualne. 

Porównujesz zagładę Bogu ducha winnych Żydów, których zginęło miliony, z agresywną, często wulgarną polityka LGBT, która oczekuje tolerancji, sama nie tolerując innych?
Hasło "Niemcy bez Żydów" a "Polska wolna od LGBT" to trochę różne hasła. W pierwszym przypadku chodzi o ludzi, w drugim o ideologię...
Ale czy to znaczy, że rodziny homoseksualne będą mogły adoptować dzieci i je wychowywać? - pisali oburzeni obserwatorzy.

Na szczęście pojawiło się sporo komentarzy, w których fani Kasi dziękowali za ten post i proponowali kolejne tytuły do jej listy. 

ZOBACZ: Kayah wsparła środowisko LGBT i zaapelowała do rządu. "Bardzo proszę osoby rządzące Polską, by zajęły się ratowaniem gospodarki tego kraju"

Więcej o: