Katarzynie Zielińskiej "jest wstyd" po słowach Dudy. "Jestem katoliczką, ale to nie jest mój prezydent"

Katarzyna Zielińska jest kolejną osobą publiczną, która wypowiedziała się na temat kontrowersyjnych słów prezydenta w związku z LGBT. Aktorka uczciwie i kulturalnie odniosła się do wypowiedzi Andrzeja Dudy.

W ostatnią sobotę podczas spotkania wyborczego w Brzegu Andrzej Duda poruszył wątek osób LGBT.

Przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wciskano komunistyczną ideologię. To był bolszewizm. Dzisiaj też próbuje się nam i naszym dzieciom wciskać ideologię, tylko inną - mówił wówczas prezydent.

Jego wypowiedź skomentowała we Katarzyna Zielińska. Aktorka nie przebierała w słowach.

Katarzyna Zielińska o postawie prezydenta. "Jest mi po prostu wstyd"

W rozmowie z Tomaszem Sekielskim w programie "Onet Rano" Zielińska wyraziła swoją złość wobec całej sytuacji:

Jest mi po prostu wstyd i jest mi przykro, ponieważ jestem matką dwójki dzieci, nie wiem jaką drogę obiorą moi synowie, co będą robić, kim będą w życiu. Wierzę tylko w to, że będą mądrymi ludźmi i nie będą oceniać drugiego człowieka - mówiła.

Po chwili aktorka wyjawiła, że trudno jej jest również rozmawiać na ten temat ze znajomymi z innych krajów.

Jak widzę, co się dzieje w kraju, to jest mi po prostu wstyd przed moimi wszystkimi przyjaciółmi z całego świata. Nie wiem, co trzeba zrobić, żeby być na językach całego świata. Mi zawsze w życiu towarzyszy hasło profesora Bartoszewskiego, że warto być człowiekiem przyzwoitym. Naszemu rządowi już dawno tego zabrakło - dodała Zielińska.

Odważna deklaracja aktorki: To nie jest mój prezydent

W dalszej części wywiadu Zielińska stanowczo zadeklarowała, jakie ma nadzieje wobec nadchodzących wyborów prezydenckich.

To nie jest mój prezydent. Jest mi po prostu przykro i chciałabym, żeby Polska za dwa tygodnie wybrała inaczej - stwierdziła.

Na koniec aktorka odniosła się do duchowego i społecznego wymiaru wypowiedzi Dudy. Katarzyna Zielińska jest zadeklarowaną katoliczką i dla niej nagonka strony rządzącej na osoby LGBT jest nie do przyjęcia:

Ja jestem katoliczką. Ksiądz Kaczkowski kiedyś powiedział, że nie można być antysemitą, "antygejem", "antykimkolwiek", bo to oznacza, że nie szanujemy drugiego człowieka. Sytuacja jest paradoksalna i czasem mi się wydaje jak wstaję rano, że to jest jakiś sen - zakończyła Zielińska.

Katarzyna Zielińska jest już kolejną osobą ze świata mediów i celebrytów, która zabrała głos na temat wypowiedzi prezydenta Dudy i jego obozu politycznego. Kampania prezydencka będzie trwała jeszcze dwa tygodnie.

Zobacz wideo Katarzyna Zielińska o Julii Wieniawie: "To jest już inne pokolenie"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.