28-letnia modelka zginęła w katastrofie lotniczej. Teraz jest celem okrutnych ataków w internecie

Modelka Zara Abid została uznana za zmarłą w katastrofie samolotu pasażerskiego w Pakistanie. Niestety krótko po informacji o jej śmierci, kobieta stała się celem okrutnych ataków w internecie.

28-letnia Zara Abid była na pokładzie samolotu Pakistan International Airlines, który rozbił się w Karachi w piątek. Informacje o śmierci podali jej przyjaciele, ponieważ władze nie poinformowały o nazwiskach zmarłych. Do mediów trafiła tylko informacja, że przeżyło dwóch mężczyzn. Znajoma modelki dodała także, że Zara Abid przeżyła katastrofę, jednak z powodu licznych obrażeń zmarła w szpitalu.

Zmarła modelka Zara Abid celem ataków w internecie

Zara Abid pracowała dla największych marek odzieżowych Pakistańskiej mody. Miała także rozpocząć pracę jako aktorka. Niestety jej zawód w konserwatywnym, islamskich państwie przez większość osób był krytykowany. Dlatego tuż po informacji o jej śmierci w mediach społecznościowych wylała się fala krytyki. Internauci pisali, że za swoje grzeszne zachowanie zostanie ukarana po śmierci.

W komentarzach znalazły się takie zdania jak:

Allah nie lubi kobiet, które pokazują ciało, a w Dżanna(raj) jest tylko miejsce dla czystych mężczyzn i czystych kobiet.

Po takiej ilości krytyki wszystkie konta w mediach społecznościowych modelki zostały usunięte. Nie wiadomo, czy zostało to zrobione z inicjatywny serwisów, czy zrobili to jej bliscy.

Oprócz krytyki pojawiły się również kondolencje od współpracujących osób z Abid i jej przyjaciół. 

Obyś odpoczywała w pokoju. Pamiętam twoją walkę. Uwielbiałaś swój kolor skóry i przypominałaś nam jaki on może być piękny. Choć wiele razy byłaś krytykowana, zainspirowałaś nas wszystkich. Stałaś się przykładem dla innych modelek, że można pokochać kolor swojej skóry i czuć się w nim pięknie. Wspierałaś swoich bliskich i byłaś silną niezależną kobietą - napisała przyjaciółka modelki. 

Zara Abid swoją piękną urodą przekształciła standardy panujące na Bliskim Wschodzie. W Pakistanie, jak i w większości państwach Azji Wschodniej to jasna skóra modelek jest tą najbardziej pożądaną.

Więcej o: