Córka Piotra Cyrwusa walczy z alkoholizmem. Opublikowała przejmujący wpis. "Jest to choroba dożywotnia i śmiertelna"

Anna Stachoń opowiedziała szczerze o nałogu, z którym walczy od wielu lat. Wpis, który opublikowała w sieci, jest pełen emocji.

Anna Stachoń jest córką Piotra Cyrwusa i Mai Barełkowskiej. Podobnie jak rodzice, również zajmuje się aktorstwem. Ostatnio Anna opublikowała w mediach społecznościowych przejmujący post, w którym wyznała, że od lat zmaga się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

Córka Piotra Cyrwusa o uzależnieniu

Anna Stachoń w długim poście na Facebooku opisała zmagania z nałogami. Okazuje się, że w święta wielkanocne obchodziła dwa lata abstynencji. Przyznała się także, że alkohol i narkotyki były jej ucieczką od trudnej codzienności.

Dziś są moje drugie urodziny. Dwa lata abstynencji. 730 dni. Tak wolę liczyć, ponieważ moja walka trwa codziennie - przez 24 godziny. Jeśli myślisz, że w uzależnieniu głównym problemem jest alkohol czy narkotyki, to, niestety, jesteś w błędzie. Problemem jestem ja i moja głowa. Substancja była dla mnie rozwiązaniem - zaczęła.
Alkoholizm, narkomania nie jest elegancką chorobą. Gdybym miała wybór, to wybrałabym inną. Chociażby taką, która nie koncentruje mnie na ucieczce właściwie przed wszystkim. Ucieczce przed przeżywaniem emocji, każdej. Ucieczce przed bliskością. Chorobie, w której równocześnie czuję się najgorsza i najlepsza na świecie. Chorobie, która odebrała mi kolory świata, pozostawiając go czarno-białym. Chorobie, która sprawia że jestem pełna lęków. Która tworzy w mojej głowie nierealne światy, do których pod żadnym pozorem nie powinnam wchodzić. Kilka razy dziennie powtarzam sobie „twoja głowa kłamie”. Między innymi dzięki temu żyję. Muszę jeszcze dodać, że jest to choroba dożywotnia i śmiertelna. Coraz bardziej jestem przekonana, że taka właśnie się urodziłam - dodała.

Anna wyznała, że mimo upływu dwóch lat każdego dnia musi walczy z uzależnieniem. Na końcu długiego wpisu podziękowała wszystkim za pomoc i ciepłe słowa.

Dziś przepełnia mnie wdzięczność. Dziś ta wyobrażeniowa pustka, którą przez lata wypełniałam alkoholem, jest wypełniona miłością. Dziękuję wszystkim, którzy są obecni w moim życiu. Jakkolwiek jesteście, czy daleko, czy blisko, czy wspieracie, czy wręcz przeciwnie. Dzięki wam się rozwijam.

Post skomentowała mama aktorki, Maja Berełkowska.

Zawsze z Tobą! Wzrastaj pięknie! Jestem dumna i szczęśliwa, że jesteś! Kocham!

Kim jest Anna Maria Stachoń?

Anna Maria Stachoń z wykształcenia jest aktorką. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W tym roku skończy 31 lat, a prywatnie jest mamą dwójki dzieci: 8-letniego syna i 6-letniej córeczki.