Piotr Zelt wypowiedział się na temat Kingi Rusin w TVP. Teraz mówi, że został oszukany przez stację. "Powstało coś tak obrzydliwego"

"Wiadomości" wyemitowały w niedzielę materiał, który wyśmiewał zachowanie Kingi Rusin. Piotr Zelt, który udzielił komentarza w tej sprawie, twierdzi, że został oszukany przez Telewizję Polską.

Od kilku dni polskie media żyją aferą, która powstała przez publikację Kingi Rusin. Przypomnijmy, że prezenterka telewizyjna wstawiła na swój profil na Instagramie zdjęcie z Adele, które zostało zrobione na prywatnej imprezie w Hollywood. Ze wszystkimi szczegółami opisała również przebieg wydarzenia, co spotkało się z kąśliwymi uwagami internautów.

W niedzielę wieczorem w głównym wydaniu "Wiadomości" pojawił się materiał autorstwa Macieja Sawickiego, kompromitujący dla dziennikarki TVN. W reportażu Rusin została przedstawiona bardzo negatywnie i prześmiewczo. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ.

Co ciekawe, pojawiło się w nim dwóch komentatorów - Jarosław Jakimowicz oraz Piotr Zelt. W reportażu głos z offu zasugerował, że dziennikarka, pisząc post, mogła być pod wpływem alkoholu.

Relacje z zamkniętej, prywatnej, oscarowej imprezy gwiazd w Los Angeles i polska celebrytka złakniona blichtru Hollywood. Mnożą się pytania - pragnienie czy rzeczywistość? Relacja na trzeźwo czy pod wpływem? - mówi lektor.

Dalej pojawia się wypowiedź Piotra Zelta.

Ktoś, kto jest pod wpływem emocji i ferworu imprezy, i jeszcze nie ostygł, może troszeczkę zamieszczać czasami takie różne posty - powiedział.

Aktor twierdzi, że został oszukany przez dziennikarza TVP. W rozmowie z WP zdradził, że wprowadzono go w błąd.

Zostałem oszukany od początku do końca. Maciej Sawicki, który jest autorem materiału, zadzwonił do mnie z propozycją wypowiedzenia się, jak to ujął, do materiału life-stylowego. Nie powiedział mi, że chodzi o "Wiadomości". Mówił za to, że chodzi o lekki i miły komentarz ws. zamieszania wokół Kingi Rusin. Przystałem na to sądząc, że będę głosem przeciwwagi. Jednocześnie zakładając, że ktoś inny odda swój krytyczny głos.

Zelt podkreśla, że miał przede wszystkim dobre intencje i nie zgadza się z tym, co zostało wyemitowane.

W swojej wypowiedzi broniłem Kingi. Mówiłem m.in. o tym, że dziwi mnie, że ludzie są skłonni do takiego krytykowania innych. Że leży w ludziach zazdrość. Bo krytykują i wyśmiewają, a tak naprawdę sami tęsknią za kolorowym życiem. Dlatego powtarzam raz jeszcze, moja wypowiedź w całości podyktowana była dobrymi intencjami. Owszem, miałem wątpliwości co do medium, dla którego się wypowiadam, ale sądziłem, że w tym temacie nie ma zagrożenia. A jednak powstało coś tak obrzydliwego, jak ten wczorajszy materiał.

Myśleliście, że sytuacja aż tak się rozwinie?

KB

Więcej o:
Komentarze (114)
Piotr Zelt wypowiedział się na temat Kingi Rusin w TVP. Teraz mówi, że został oszukany przez stację. "Powstało coś tak obrzydliwego"
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 45 razy 43

  Przed kamerą TVP nie powiedziałbym nawet która godzina, bo o 19:30 okazałoby się, że podawałem właśnie godzinę planowanego zamachu.

 • jackie53

  Oceniono 47 razy 37

  Oj Piotrek, Piotrek... jaki duży taki głupi! "...ale sądziłem, że w tym temacie nie ma zagrożenia". To baranie trzeba było kliknąć w internecie i dowiedziałbyś się, że: "Maciej Sawicki zasłynął skandalicznym materiałem o mowie nienawiści, wyemitowanym tuż po śmierci Pawła Adamowicza. Do zilustrowania reportażu twórcy programu dobrali wypowiedzi polityków PO, oraz Jerzego Owsiaka i Lecha Wałęsy. W negatywnym kontekście przedstawiono samego Owsiaka, podkreślając, że po informacji o ataku na Adamowicza nie przerwał finału WOŚP."
  Teraz już wiesz, głąbie jeden?!

 • to_jaaa

  Oceniono 46 razy 32

  Panie Zelt. Jest pan żąłosny. Nikt nie udziela wypowiedzi jakimkolwiek programom i dziennikarzom TVP. Nikt porządny.

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 33 razy 27

  Porządny rzuca słuchawkę gdy usłyszy ze dzwonią z TVP. Ze ście. rw.em pisu się nie rozmawia.

 • sza man

  Oceniono 35 razy 27

  Wystarczy obejrzeć przez dowolną minutę TVP Info czy wiadomości w TVP1, żeby wiedzieć na pewno, że tam po prostu się nie chodzi.

 • 2fat

  Oceniono 26 razy 24

  Zelt, nie leć w chja. Nie wiedziałeś dla kogo się wypowiadasz?

 • aietes

  Oceniono 21 razy 19

  tak samo szkalowano dr Pikul, nauczycieli, Grodzkiego, sędziów- plugawa hitlerowska gadzinówka.

 • franclajn

  Oceniono 20 razy 16

  Widziałem ten straszny materiał. Jest w sieci. Ten pan jest tam mocno obecny, niestety. Po co w ogóle rozmawiał z TVPis? Nie powstał żaden miły, lifestyle'owy materiał. Brak słów, by to opisać. Nagonka to za słabe słowo, bo w ogóle trudno zrozumieć, o co tu chodzi poza chęcią skopania pani Rusin. Nie rozumiem tylko jednego, po co TVPis to w ogóle zrobił? Pani Rusin, której za dobrze nie znam, bo z oferty TVN tylko 'Fakty' oglądam, jest (jak sądzę) dziennikarką lifestyle'ową. Co ona pislamistom szkodzi? Skąd taka nienawiść? Skąd ten hejt?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX