Oscary 2020. Oto wszystkie nominowane piosenki. Która podoba Wam się najbardziej? Zagłosujcie w naszej sondzie

Oscary 2020 to oczywiście nie tylko filmy, lecz także muzyka. Wysłuchajcie wszystkich nominowanych w tym roku piosenek i zagłosujcie w naszej sondzie. Zobaczcie, kto w tym roku powalczy o statuetkę.

Ceremonia wręczenia Oscarów to jedno z najważniejszych wydarzeń w światowej kinematografii. Jak wiadomo, muzyka jest nieodłącznym elementem każdej najlepszej produkcji filmowej. Wielokrotnie utwór filmowy stawał się następnie międzynarodowym hitem. W tym roku o statuetkę w kategorii najlepsza piosenka powalczy pięć utworów. Który ma największą szansę na wygraną? Wysłuchajcie wszystkich i zagłosujcie w naszej sondzie.

Oscary 2020. Która piosenka ma największe szansę na wygraną?

Poniżej możecie przesłuchać wszystkie utwory i wyrobić sobie własną opinię. Na końcu czeka na Was ankieta. Zobaczmy, która z piosenek jest faworytem czytelników Plotka!

1. "Can't Let you Throw Yourself Away" - "Toy Story 4"

Piosenkę zaśpiewał amerykański kompozytor i wokalista Randy Newman, który komponował utwory do każdej części bajki "Toy Story". Jest już dwukrotnym laureatem Oscara. W 2002 odebrał statuetkę za piosenkę do bajki "Potwory i spółka", natomiast drugą nagrodę zdobył w 2011 roku za utwór do "Toy Story 3". Warto dodać, że Randy Newman skomponował muzykę do innego oscarowego filmu z minionego roku - "Historia małżeńska".

 

2. "(I'm Gonna) Love me Again" - "Rocketman"

Utwór wykonał światowy duet - Elton John i jego wieloletni przyjaciel Bernie Taupin. Piosenka zdobyła już wiele nominacji i nagród, w tym tegoroczne Złote Globy. W filmie "Rocketman" w Taupina wciela się Jamie Bell, natomiast postać Eltona Johna brawurowo odegrał Taron Egerton. Nic dziwnego, że wszyscy po cichu liczą, że na scenie tegorocznych Oscarów będą mogli zobaczyć nie jednego, a dwóch Eltonów. 

 

3. "I'm Standing with You" - "Przypływ wiary"

Piosenkę skomponowała Diane Warren, a wykonała Chrissy Metz, która również zagrała w filmie "Przypływ wiary". Chrissy wcieliła się w matkę chłopca, który przez nieszczęśliwy wypadek zapadł w śpiączkę. Utwór ten poruszył wielu widzów.

 

4. "Into the Unknown" - "Kraina Lodu 2"

Utwór ten skomponował duet- Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez. W oryginale śpiewa ją niezastąpiona Idina Menzel, a wspiera ją norweska wokalistka Aurora. Co ciekawe Kristen i Robert w życiu prywatnym są małżeństwem. Para skomponowała również piosenkę "Remember Me" do bajki "Coco".

 

5. "Stand Up" - "Harriet"

Ostatnią nominowaną piosenkę skomponował Joshuah Brian Campbell, a wykonała amerykańska piosenkarka i aktorka Cynthia Erivo. Utwór zdobył nominację do Złotych Globów. Dodatkowo Cynthia Erivo nominowana jest w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa, za rolę w filmie Harriet. 

 
Który utwór powinien zdobyć Oscara?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.