Kinga Duda zrezygnowała z pracy w Warszawie. Córka prezydenta ma teraz ambitne plany

Jak dowiedział się portal Fakt24, Kinga Duda odeszła z pracy w warszawskiej kancelarii. Wiemy, dlaczego.

Kinga Duda na początku listopada 2019 roku pochwaliła się w mediach społecznościowych informacją, że rozpoczyna pracę w warszawskiej kancelarii prawnej Maruta Wachta. Na stronie kancelarii czytamy, że zespół "realizuje projekty i tworzy rozwiązania z zakresu prawa nowych technologii, własności intelektualnej i zamówień publicznych". Córka Andrzeja Dudy została tam zatrudniona na stanowisku młodszego prawnika. Jak podaje portal Fakt24, właśnie rozwiązała z nimi współpracę.

Kinga Duda odeszła z pracy

Duda miała poinformować o tej zmianie na portalu społecznościowym LinkedIn. Według jej profilu w warszawskiej kancelarii pracowała od listopada 2019 do stycznia 2020. Jak nieoficjalnie dowiedział się Fakt24, Kinga Duda zrezygnowała ze stanowiska młodszego prawnika, ponieważ miała dostać pracę w jednej z kancelarii prawnych w Londynie.

Rzecznik prasowy Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski, w rozmowie z portalem powiedział, że prezydent nie będzie komentował tych informacji.

Pani Kinga Duda nie jest osobą publiczną, dlatego prezydent nie skomentuje tej sytuacji.

Myślicie, że uda się jej zrobić prawniczą karierę w Londynie?

KB

Więcej o:
Komentarze (102)
Kinga Duda zrezygnowała z pracy w Warszawie. Córka prezydenta ma teraz ambitne plany
Zaloguj się
 • dj.80

  Oceniono 29 razy 23

  Na jej miejscu zainwestowałbym w operację plastyczną i zmianę nazwiska.
  Jak można myśleć na poważnie o zawodzie prawnika, skoro tatuś odstawia takie numery? Na pewno nieraz usłyszała, co koledzy panny Kingi mają do powiedzenia na temat budynia. No manipulować patologią jest łatwo, ale z prawnikami już nie jest tak prosto.

 • maaac

  Oceniono 23 razy 19

  IMHO system prawny krajów anglosaskich jest daleko różny od krajów - prawa rzymskiego. Kingusia będzie tyle wiedzieć o brytyjskim systemie prawniczym co niejaki Matołusz o bankowości po skończeniu studiów na historii.

 • nutka7.17

  Oceniono 22 razy 16

  Się napracowała:)))
  Przedstawicielka klasy próżniaczej młodego pokolenia, odstawia lenia. Całe dwa miesiące harówy. Ale czy dudówna zrezygnowała, może to kancelaria z niej zrezygnowała.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 19 razy 15

  Pewnie że jej uda się! Nie po to tatuś podpisuje umowy ciężkie miliardy by wspomóc biednych Amerykanów by córunia nie dostawała przez łańcuszek pośredników tłuściutkie posadki.

 • fortunatzwolinski

  Oceniono 11 razy 11

  no to sie napracowala ...

 • led47

  Oceniono 10 razy 10

  Listopad, grudzień , styczeń... 3 miesiace - wyglada to na okres probny. Gdyby byla dobra to zostalaby. Ale widocznie szefowie nie chcieli (ach, ta polityka! a moze mieli inne poglady na temat dudy i prrawa..))- i wykombinowali Londyn. Tatus po wyborach zawsze moze dojechać, choćby przez najblizszy rok..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX