Oscary 2020. Kto ogłosi werdykt podczas gali? Poznaliśmy nazwiska osób, które wręczą statuetki

Do gali wręczenia Oscarów zostało kilkanaście dni. Ogłoszono pierwsze nazwiska osób, które ogłoszą werdykt 9 lutego w Los Angeles.

92. ceremonia wręczenia Oscarów, to najważniejsza impreza w świecie filmowym. "Boże Ciało" Jana Komasy również zawalczy o tę wyjątkową nagrodę. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku "Zimna Wojna" przegrała starcie z meksykańską "Romą". 

Boryc Szyc zapewnił obszerną relację z Oscarów:

Zobacz wideo

W tym roku ponownie na scenie zabraknie prowadzącego. Poznaliśmy pierwsze nazwiska osób, które ogłoszą werdykt i wręczą Oscary. 

Oscary 2020. Kto wręczy statuetki?

To już tradycja, że osoby, które zdobyły statuetki za role aktorskie w ubiegłym roku, wręczają je kolejnym zwycięzcom. Z tego powodu tegoroczne werdykty ogłoszą: Olivia Colman, Rami Malek, Regina King i Mahershala Ali

Olivia Colman otrzymała statuetkę za role w "Faworycie" Jorgosa Lantimosa, gdzie wcieliła się w królową Annę. Rami Malek w filmie "Bohemian Rhapsody" zagrał lidera zespołu Queen i za odtworzenie Freddiego Mercury'ego otrzymał Oscara.

Za drugoplanową rolę w 2019 roku nagrodę zgarnęła Regina King, za dramat "Gdyby ulica Beale umiała mówić". Film "Green Book" był zdecydowanym zwycięzcą ubiegłorocznej gali, a Mahershala Ali dostał Oscara za drugoplanową rolę.

Prócz zeszłorocznych zwycięzców na scenie zobaczymy również: Zazie Beetz, Timothee Chalameta, Willa Ferrella, Gal Gadot, Mindy Kaling, Julię Louis-Dreyfus, Lin-Manuela Mirandę, Anthony'ego Ramosa, Marka Ruffalo, Kelly Marie Tran oraz Kristen Wiig.

Będziecie oglądać galę Oscarową 9 lutego? 

DK