Oscary 2020: Dwie aktorki mają szansę złamać "oscarową klątwę". Od 15 lat nikomu się to nie udało

Oscary 2020 zbliżają się wielkimi krokami. My tymczasem patrzymy na "oscarową klątwę", która od 15 lat wisi nad dwiema kategoriami. W tym roku tylko dwie aktorki mają szansę ją przełamać.

W tym roku odbędzie się 92. ceremonia wręczenia Oscarów, które są już tradycją w świecie kinematografii. Nic więc dziwnego, że z tym niezwykłym wydarzeniem wiąże się wiele legend i... klątw. Jedna z nich łączy się z dwiema najważniejszymi kategoriami: najlepszego filmu i najlepszej aktorki.

Oscary 2020. Kto złamie klątwę?

Jedna z nich opowiada o tym, że nie może wygrać statuetki jednocześnie aktor i film, w którym zagrał. Ta "klątwa" wisi już od 15 lat. Na tegorocznych Oscarach tylko dwie osoby mogą przełamać złą passę, ale... łatwo nie będzie, bowiem szanse są bardzo niewielkie.

Mowa tu o Scarlett Johansson, która zagrała w filmie "Historia małżeńska". Drugą aktorką jest Saoirse Ronan, która zagrała w "Małych kobietkach". Obie aktorki i filmy dostały nominacje do Oscara, jeśli jednak Saoirse Ronan ma szansę na statuetkę, tak "Małe kobietki' - nie bardzo. Podobnie sprawa wygląda ze Scarlett Johansson - "Historia małżeńska" raczej nie pokona konkurencji, podobnie jak sama Scarlett.

Szanse na złamanie klątwy są zatem bardzo nikłe. Faworytką w kategorii "najlepsza aktorka" jest Renée Zellweger. Natomiast w kategorii "najlepszy film" największe szanse ma - jak na razie - "Irlandczyk".

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 9 lutego 2020 roku. Przypomnijmy, że w tym roku nominowany jest polski film "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy. Trzymamy mocno kciuki!

BO

Oscarowi faworyci? Odpowiada Zwierz popkulturalny.

Zobacz wideo