Beyonce bez nominacji do Oscara. Fani oburzeni: "Jak to możliwe? Nasza Królowa nie dostała?!"

Oscary 2020 zbliżają się wielkimi krokami. W poniedziałek poznaliśmy listę nominowanych produkcji i nie obyło się bez zaskoczeń. Beyonce wykonała piosenkę do filmu "Król Lew", ale choć utwór zdobył ogromną sławę, nie dostał nominacji do tegorocznych Oscarów.

Po ogłoszeniu nominacji do Oscarów, fani Beyonce nie kryli oburzenia. Artystka podczas tegorocznych nominacji została pominięta i nie powalczy o statuetkę dla najlepszej oryginalnej piosenki. Wydaje się to dość dziwne, ponieważ jej utwór "Spirit", który został stworzony do filmu "Król Lew", cieszył się ogromną popularnością i ma ponad 50 mln wyświetleń na Youtube. Nominacje dostały też produkcje o wiele mniej znane.

Oscary 2020. Beyonce pominięta w nominacjach

Nie tylko utwór artystki, ale i sam film cieszył się ogromną sławą. Kultowa adaptacja Disneya przyciągnęła do kin miliony widzów na całym świecie. Beyonce nie tylko skomponowała ścieżkę dźwiękową, ale i użyczyła głosu Nali, ukochanej lwicy Simby.

Po ogłoszeniu nominacji do Oscarów fani licznie komentowali zaistniałą sytuację w mediach społecznościowych. Pojawiły się bardzo mocne słowa:

Potraficie sobie to wyobrazić? Naprawdę przegapili Beyonce. 
Jak to możliwe, że Złote Globy wygrał Elthon John a nasza królowa nie dostała nominacji do Oscarów?! - komentują internauci.

Beyonce na potrzeby filmu stworzyła także cały album, który miał promować afrykańską kulturę i afrykańskich artystów. Jak widać, nie wystarczyło to, żeby otrzymać nominację do Oscara - być może to zeszłoroczna nominacja dla "Czarnej Pantery" wyczerpała otwartość Akademii na tego rodzaju przedsięwzięcia.

Beyonce nie udało się także w czasie rozdania Złotych Globów. Bardzo możliwe, że to właśnie był powód dziwnego zachowania artystki podczas gali, gdzie również mimo otrzymania nominacji w kategorii "najlepsza piosenka", nie wygrała statuetki. Sprzed nosa zgarnął ją jej Elton John, nominowany teraz również do Oscara.

Oscary 2020 - nominacje dla najlepszych piosenek

W tym roku o Oscara powalczą dwie piosenki z bajek. Jest to "Into the Unknown" z "Krainy Lodu 2" i "I Can't Not You Throw Your Away Away" z "Toy Story 4".

92. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 9 lutego 2020 roku.

BO

Oscarowi faworyci? Odpowiada Zwierz popkulturalny.

Zobacz wideo
Więcej o: