Królowa Elżbieta II wystosowała oświadczenie. Harry i Meghan nie będą już tytułowani Ich Królewskimi Mościami

Królowa Elżbieta zadecydowała już, czy jej wnuk wraz z małżonką nadal będą mieli królewskie tytuły. To nie koniec zmian w ich życiu.

Pałac Buckingham potwierdził, że książę Harry i Meghan Markle nie będą już mieli królewskich tytułów. Nie otrzymają również publicznych pieniędzy na wykonywanie królewskich obowiązków. Informacje te przekazało BBC.

Królowa Elżbieta II podjęła decyzję o przyszłości Harry'ego i Meghan

Książę i księżna Sussex zastrzegli także, że zamierzają spłacić remont Frogmore Cottage, posiadłości która pozostanie ich rodzinnym domem w Wielkiej Brytanii. W międzyczasie na oficjalnym profilu księcia Harry'ego i Meghan Markle na Instagramie pojawiło się oświadczenie królowej Elżbiety II.

Monarchini napisała w nim, że Harry, Meghan i Archie zawsze będą bardzo kochanymi członkami rodziny. Warto jednak dodać, że w świetle prawa nie będą oni już reprezentować królowej.

Więcej o:
Komentarze (272)
Królowa Elżbieta II wystosowała oświadczenie. Harry i Meghan stracili książęce tytuły
Zaloguj się
 • Gość: JJ

  Oceniono 68 razy 40

  A Andrzej dalej jest Jego Królewską Wysokością i ciągle otrzymuje apanaże ..

 • Gość: gg

  Oceniono 66 razy 24

  W artykule jak zwykle półprawdy pod szczucie.
  Tytuły Jej królewskiej Wysokości noszą wszyscy senior royals. Skoro Harry chciał zrezygnować z senior royals, i zostać tylko czlonkiem rodziny królewskiej, to oczywiste, ze przestaje byc Jego Królewska Wysokością książę Sussexu, hrabią Dumbarton, baroneem Kilkeel, ale dalej księciem Sussexu, hrabią Dumbarton, baronem Kilkeel.
  I o to mu chodziło, więc nie spotkało go ze strony Królowej nic złego, tylko spełniła jego prośbę.
  Harry z Meghan i Archim, dalej pozostają pełnoprawnymi członkami rodziny królewskiej z wszystkimi obowiązkami i przywilejami, ale świadomie zeszli o szczebel niżej, pozbawiając się JKW, co pozwoli im na swobodniejsze życie, ale dalej będą zwiazani z BRK.
  To bardzo dobra decyzja, bo Harry raczej królem nie zostanie, więc po co mu takie knebel i kajdany. Kocha babke, rodzinę i BRK, bo to jego cale życie. JKW przed tytułami ksiażęcym i mają tylko dzieci E;lżbiety i synowie Karola. Pozostałe mają ksiażęce tytuły, ale bez JKW. Dzięki temu np. c orki Andrzeja mogą mieszkać i pracować w NY. Ochronę ma cała rodzina BRK.
  Więc to żadna sensacja, ani Elżbieta niczego H&M ni pozbawiła. Spełniła ichg prośbę.
  Nie szczujcie ignorantki.

 • krzy-czy

  Oceniono 28 razy 20

  NA BIDNYCH NIE TRAFIŁO
  chyba se poradzą.

 • Gość: demiurg

  Oceniono 46 razy 20

  nie stracili , tylko nie beda ich juz uzywac . Prosze nie klamac .

 • sabriel

  Oceniono 72 razy 20

  Poradzą sobie dobrze bez rodziny królewskiej. Oczywiście będą musieli sami zarabiać, nikt im już funtów nie będzie dawał, ale będą niezależni i wolni. A przez to i szczęśliwsi.

 • niepowtarzalny63

  Oceniono 39 razy 15

  Królewskie Moście a mamy 21 wiek! Czy to nie jest śmieszne?

 • Gość: Gość

  Oceniono 43 razy 13

  Znowu jakaś nadinterpretacja Pana dyletanta.
  Siedziba H&M jest własnością Korony Brytyjskiej tak samo jak np. zamek Windsor czy pałac Kensington. Członkowie BRK płacą czynsz roczny za zamieszkiwanie tych obiektów. A remonty wykonywane są z dochodów Korony czyli np. biletów za zwiedzanie albo wynajmu osobom trzecim.
  Ciężko zrozumieć?
  Czy prezydent Komorowski albo Duda płacą z własnej kieszeni za remonty Pałacu Prezydenckiego?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 17 razy 11

  U nas żyliby z 500+, a tam królowa nie chce im przyznać ani zasiłku dla bezrobotnych książąt ani śpiworów do przetrzymania zimy. Może polska europosłanka z Brzeszcza by im pomogła?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX