Książę Harry odchodzi z rodziny królewskiej przez Williama? Bracia wystosowali wspólne oświadczenie. "To obraźliwe i szkodliwe"

Książę Harry nie ma lekko. Jego decyzja o opuszczeniu rodziny królewskiej wywołała wiele kontrowersji i dała podłoże plotkom. Jedna z nich mówi, że to William zmusił go do odejścia.

Wiadomość o tym, że książę Harry i Meghan Markle postanowili uniezależnić się od rodziny królewskiej, wstrząsnęła opinią publiczną. W szoku byli zarówno ich sympatycy, jak i - podobno - sama królowa Elżbieta II, która o decyzji wnuka dowiedziała się z mediów.

Książę Harry i książę William dementują

Skandal na brytyjskim dworze rozgrzał prasę do czerwoności oraz stał się inspiracją do snucia wielu plotek i teorii. Według jednej z nich Harry zdecydował się opuścić rodzinę królewską przez docinki i zastraszenie ze strony swojego brata, Williama. Mówi się, że panowie od wielu miesięcy nie żyją w najlepszych stosunkach.

Gazeta, która opublikowała artykuł o kości niezgody pomiędzy książętami, najwyraźniej przekłamała rzeczywistość. Harry i William wystosowali wspólne oświadczenie, w którym dementują plotki i doniesienia mówiące o eskalacji ich konfliktu.

Dla braci, którzy tak bardzo troszczą się o problemy związane ze zdrowiem psychicznym, używanie w ten sposób zapalnego języka jest obraźliwe i potencjalnie szkodliwe - czytamy w nim.

Oświadczenie zacytowała Rebecca English - królewska korespondentka "Daily Mail".

Niebawem na brytyjskim dworze zapadną decyzje dotyczące przyszłości Harry'ego i Meghan.

Księżna Meghan i książę Harry odwiedzili Canada House w Londynie

Zobacz wideo