Filip Chajzer inspiracją dla... słownikowych pojęć. "Chajzerować" i "chajzerowskie przeprosiny" to nic pozytywnego

Filip Chajzer nie ma powodów do radości. Po tym, jak został podsumowany przez youtubera Gargamela, w słowniku slangu miejskiego pojawiły się dwa sformułowania inspirowane zachowaniem prezentera.

Chociaż Filip Chajzer przebił się do show-biznesu dzięki znanemu nazwisku, to w tym momencie bardziej kojarzony jest już jako naczelny sprawca żenujących sytuacji, niż jako syn sławnego ojca. Prezenter zasłynął m.in. molestowaniem kobiet w Ameryce Południowej, niewybrednymi żartami z homoseksualistów, wegan czy osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Wszytko to w swoim nagraniu trafnie wytknął Chajzerowi youtuber Gargamel, o czym możecie poczytać tutaj.

 "Chajzerować": nowe hasło w miejskim slangu

Tymczasem na stronie Miejskiego Słownika Slangu i mowy potocznej pojawiły się dwa nowe sformułowania, których inspiratorem jest nie kto inny, jak Filip Chajzer: "chajzerować" oraz "chajzerowskie przeprosiny". W słowniku zamieszczono ich definicje:

Chajzerowskie przeprosiny - Związek frazeologiczny oznaczający fakt, że zamiast przeprosić osobę, która została obrażona, jest dodatkowo oczerniona

chajzerowskie przeprosinychajzerowskie przeprosiny screen z https://www.miejski.pl/slowo-Chajzerowskie+przeprosiny

Chajzerować - Zrobić coś złego/żenującego/upokarzającego, a następnie próbować się wybielić innym dobrym aktem

chajzerowaćchajzerować screen z https://www.miejski.pl/slowo-Chajzerowa%C4%87

Ciekawe, czy Filip Chajzer jest z siebie dumny, bo w końcu jest jednym z niewielu "influencerów językowych". Nie każdemu udaje się przecież dostąpić zaszczytu przeniknięcia do mowy potocznej i na stałe zapisania się w świadomości użytkowników języka.

JP

Inni też mają wpadki, lecz nie tak żenujące, jak Filip Chajzer. Zobaczcie wideo.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.