Złote Globy 2020. Jennifer Aniston odczytała na scenie poruszające przesłanie Russella Crowe'a ws. pożarów w Australii

Na Złotych Globach 2020 wszyscy mówili o pożarach w Australii. Jennifer Aniston odczytała na scenie przesłanie Russella Crowe'a dotyczące tych wydarzeń.

Od kilku dni Australia płonie, a w mediach ukazują się drastyczne zdjęcia spalonych zwierząt, lasów, miast zasnutych dymem. W obliczu tragedii jednoczą się zarówno zwykli ludzie, jak i gwiazdy. Temat ten nie mógł być również pominięty w czasie rozdania Złotych Globów 2020.

Aniston odczytała poruszającą przemowę Crowe'a

Russell Crowe nie zjawił się na Złotych Globach. Choć był nominowany i ostatecznie wygrał w kategorii najlepszy aktor w filmie telewizyjnym lub serialu limitowanym, zdecydował się zostać w Australii i walczyć o bezpieczeństwo swojej rodziny.

Podczas rozdania Złotych Globów sukces aktora ogłosiły Jennifer Aniston i Reese Witherspoon, jednocześnie tłumacząc jego nieobecność. Jennifer odczytała również poruszającą przemowę, którą aktor przygotował na tę okazję.

Nie łudźmy się. Tragedia, która ma miejsce w Australii, ma źródło w zmianach klimatycznych. Musimy działać w oparciu o naukę, przenieść globalną siłę roboczą na energię odnawialną i szanować naszą planetę za to, jak wyjątkowym i niesamowitym miejscem jest.

Przypomnijmy, że już w listopadzie Crowe'a dotknęła osobista tragedia związana z pożarami w Australii. To właśnie wtedy aktor dowiedział się, że jego posiadłość została zniszczona. W tym czasie był poza granicami swojego kraju.

Obecnie Crowe zbiera fundusze dla Australii i angażuje się w pomoc humanitarną. Warto również dodać, że na gali Złote Globy Nicole Kidman i Keith Urban zapowiedzieli, że przekażą 500 tysięcy dolarów na pomoc dla kraju zniszczonego pożarami.

KM

Jakiś czas temu Jennifer Aniston podbiła Instagram. Być może teraz wykorzysta swój profil do szczytnych celów?

Zobacz wideo