Lil Bub nie żyje. Drugi najsławniejszy kot internetu odszedł za tęczowy most

Lil Bub - zaraz po Grumpy Cat - była jednym z najbardziej znanych "kotów z internetu". Sławę zawdzięczała nietypowej urodzie, będącej wynikiem choroby genetycznej. Kotka miała 8 lat.

Amerykańską kotkę Lil Bub, słynącą z wyjątkowej urody, na Instagramie pożegnał właściciel. Zamieścił wpis, przy którym trudno się nie wzruszyć.

Lil Bub nie żyje

Znana kotka Lil Bub swój wygląd zawdzięczała deformacjom, będącym efektami chorób genetycznych. W porównaniu do innych kotów miała krótsze łapki i mniejszą szczękę. To właśnie przez tę szczękę nie mogła schować języka. Stało się to jej znakiem rozpoznawczym.

Najdroższa BUB, nigdy cię nie zapomnę. Twojej miłości i wnoszenia radości w moje życie. Jestem zaszczycony, że wybrałaś mnie na swojego opiekuna - napisał jej właściciel.

Ale to nie wszystko. Jak większość bardzo znanych internetowych fenomenów, również Lil Bub umożliwiła - prócz zarobku dla właściciela - poprawę losu wielu zwierząt, które niechciane czekały na nowych właścicieli w schroniskach. Po Lil Bub od razu widać było, że nie jest to zwykła kotka. Jej fenomen oswajał z chorobami genetycznymi u zwierząt, które inaczej nie miałyby szans na adopcję:

Bub była radosną i pełną miłości kotką. 1 grudnia straciliśmy w sobotni poranek naszą ukochaną i najbardziej magiczną siłę życiową na tej planecie. Odeszła zupełnie niespodziewanie - jestem przekonany, że podjęła tę decyzję, żeby nam jej oszczędzić. Nie da się opisać, jaki wpływ miała Lil Bub na moje życie, na życie tysięcy bezdomnych zwierząt. To dzięki niej ja i Stacy jesteśmy razem, dzięki niej cieszymy się dwójką cudownych dzieci, była dla nas źródłem ciepła i miłości przez ostatnich 8 lat.
(...) Ocaliła tysiące żyć. Dzięki niej istnieje pierwszy narodowy fundusz na rzecz zwierząt ze specjalnymi potrzebami. Razem z Lil Bub zebraliśmy prawie milion dolarów na zwierzęta w potrzebie.
 

Największą sławę zdobyła dzięki umieszczaniu jej zdjęć w sieci społecznościowej. Na Facebooku i Instagramie miała miliony obserwujących i fanów. Doczekała się również własnego dokumentu pt. "Lil Bub&Friendz", który premierę miał na festiwalu filmowym Tribeca. W oficjalnych zarobkach podane jest, że na samych nagraniach na YouTubie zarabiała 30 tysięcy dolarów rocznie.

Lil Bub zmarła 1 grudnia z powodu infekcji kości.

BO