Eurowizja Junior 2019 już w niedzielę w Gliwicach. Jak oglądać finał konkursu i jak głosować na Viki Gabor?

Eurowizja Junior 2019 już w niedzielę, 24.11. Na gliwickiej scenie zmierzą się największe młode talenty z całej Europy. Gdzie oglądać konkurs i jak głosować na reprezentantkę Polski?

Podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 zaprezentuje się 19 młodych talentów, m.in: z Kazachstanu, Albanii czy Białorusi. Mówi się, że największą rywalką Viki Gabor może być reprezentantka Francji Carla z piosenką "Bim Bam Toi". 

Konkurs poprowadzą: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora oraz Roksana Węgiel.

Eurowizja Junior 2019: gdzie oglądać i jak głosować?

Finał konkursu odbędzie się na Arenie Gliwice, w niedziele 24 listopada. Konkurs rozpocznie się o godz. 16:00. Wydarzenie będziemy mogli obejrzeć na TVP 1 i TVP Polonia, a cały konkurs będzie komentować Artur Orzech. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna w internecie na stronie vod.tvp.pl

Przypomnijmy, że trwa głosowanie internetowe, w którym możemy oddawać głosy na Viki Gabor i jej utwór "Superhero". Jak zagłosować?

  1. Wejdź na stronę vote.junioreurovision.tv
  2. Aby przejść do głosowania, zobacz skrót występów wszystkich wykonawców tej edycji
  3. Możesz zobaczyć dłuższe, minutowe fragmenty wybranych utworów
  4. W prawym górnym rogu wybierz język strony. Zaznacz od 3 do 5 piosenek
  5. Kliknij POTWIERDŹ SWOJE GŁOSY i wpisz wynik prostego działania matematycznego

Głosy można oddawać do niedzieli 24 listopada, do godz. 15:00. Następnie głosowanie internetowe zostanie zawieszone.

ZOBACZ TEŻ: Posłuchaj wszystkich piosenek i zdecyduj, kto powinien wygrać!

Po wszystkich występach w Gliwicach głosy będą oddawać jurorzy w czasie transmisji na żywo. Będzie 19 składów sędziowskich, które będą składać się z trzech ekspertów muzycznych i dwojga dzieci. Przyznawane będą punkty w skali eurowizyjnej dziesięciu piosenkom: 12 pkt. za najlepszą piosenkę, 10 pkt. za drugą najlepszą, a kolejne odpowiednio od 8 do 1 pkt. W każdym przypadku 9 występów nie otrzyma punktów.

Po raz drugi głosy będziemy mogli oddawać w wyznaczonym przez prowadzących czasie. Możliwość wyboru najlepszych piosenek zostanie wznowiona na 15 minut. 

Oddawanie głosów przez Internet jest niezwykle ważne, ponieważ głosy internautów przekładają się w procentowy rozkład. Jeśli piosenka otrzyma 10 proc. wszystkich głosów internautów, to zostanie to przeliczone na 110 pkt. (10 proc. z 1102 pkt.). Dzięki temu możemy poznać zwycięzcę Eurowizji Junior 2019.

Pamiętajcie, że właśnie dzięki głosom internautów Roksana Węgiel wygrała w ubiegłym roku. Dlatego głosujcie!

DK

Zobacz: Ida Nowakowska: "Myślałam, że całe życie spędzę w Los Angeles"

Zobacz wideo
Więcej o: