Eurowizja Junior 2019. Już dziś rusza głosowanie! Podpowiadamy, jak zagłosować na Viki Gabor

Eurowizja Junior 2019. Już dziś - w piątek - rusza głosowanie internetowe na uczestników konkursu. Pierwsza faza głosowania rozpocznie się o godz. 20, a kończy się w niedzielę tuż przed finałem.

Internauci po raz trzeci będą mieli wpływ na to, kto wygra w tegorocznej edycji Eurowizji Junior. W ubiegłym roku to oddane przez widzów i fanów głosy zaważyły o wygranej Roksany Węgiel. Sprawdźcie, jak pomóc w tym roku Viki Gabor!

Eurowizja Junior 2019: Jak zagłosować?

Głosowanie internetowe rusza w piątek o godz. 20:00. Aby oddać głos na najlepszą piosenkę należy wejść na stronę JuniorEurovision.tv i obejrzeć krótki film, na którym widać przygotowywania uczestników do konkursu. Następnie wybieramy 3 do 5 piosenek, które są według nas najlepsze. Podczas tego etapu możemy oddawać głosy również na reprezentantkę Polski, Viki Gabor. Wybór najlepszych utworów przez internet kończy się w niedzielę, 24 listopada o godz. 15:00.

Etap ten jest o tyle ważny, że głosy widzów to już 50 proc. sukcesu wokalisty. Oddane przez nas i was głosy mogą całkowicie zmienić tabelę z wynikami. A co jeszcze bardziej dla nas istotne, w przeciwieństwie do Eurowizji dla dorosłych można głosować na reprezentanta własnego kraju. Dlatego tym bardziej zachęcamy was do oddawania głosów na Viki Gabor - kto wie, może pierwszy raz w historii Eurowizji Junior wydarzy się taka sytuacja, że jeden kraj zwycięży dwa razy rok po roku?

Instrukcja głosowania internetowego

  1. Wejdź na stronę vote.junioreurovision.tv. W prawym górnym rogu możesz wybrać język strony
  2. Zobacz skrót występów wszystkich wykonawców tej edycji
  3. Możesz zobaczyć dłuższe, minutowe fragmenty wybranych utworów
  4. Zaznacz od 3 do 5 piosenek 
  5. Kliknij POTWIERDŹ SWOJE GŁOSY i wpisz wynik prostego działania matematycznego

Eurowizja Junior 2019: Głosowanie podczas finału

Głosowanie internetowe zostanie wznowione w dniu finału konkursu, 24 listopada. Po zakończeniu wszystkich występów możliwość wyboru najlepszych piosenek zostanie wznowiona na 15 minut.

Z jednej przeglądarki internetowej można zagłosować dwukrotnie: od dziś do niedzieli do godziny 15:00 oraz podczas finału konkursu.

Eurowizja Junior 2019: Głosy jury i internautów

O tym, kto wygra tegoroczną Eurowizję Junior, zdecydują głosy jury z poszczególnych państw i internautów. Jak zagłosuje jury, dowiemy się dzięki łączeniu się na żywo z delegacjami z uczestniczących krajów - dokładnie tak samo, jak w przypadku Eurowizji dla dorosłych.

Każdy z 19. składów sędziowskich składa się z trzech ekspertów muzycznych i dwójki dzieci. Jury przyznaje punkty w skali eurowizyjnej dziesięciu piosenkom: 12 pkt. za najlepszą piosenkę, 10 pkt. za drugą najlepszą, a kolejne odpowiednio od 8 do 1 pkt. W każdym przypadku 9 występów nie otrzyma punktów.

Delegacje rozdadzą łącznie 1102 punktów. Tę samą liczbę punktów przyznają internauci, ale tutaj istotny będzie procentowy rozkład głosów internetowych. Jeśli piosenka otrzyma 10% wszystkich głosów internautów, to zostanie to przeliczone na 110 pkt. (10% z 1102 pkt.). W ten sposób możemy poznać zwycięzcę Eurowizji Junior 2019.

Jako internauci możemy dużo zdziałać. Dlatego zachęcamy do oddawania głosów na Viki Gabor!

Zobacz wideo

DK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.