Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor będzie walczyła o zwycięstwo dla Polski. Kim jest i skąd pochodzi?

Eurowizja Junior 2019 coraz bliżej. Viki Gabor będzie walczyć w konkursie wykonując piosenkę "Superhero". Co wiemy o reprezntantce naszego kraju?

Zbliża się kolejna odsłona dziecięcej Eurowizji. Do konkursu głównego, który odbędzie się na gliwickiej Arenie, pozostały dwa dni. Sprawdzamy, kim jest reprezentantka Polski w wyścigu o tytuł najlepiej śpiewającego dziecka w Europie.

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor reprezentuje Polskę

Viki Gabor, czyli Wiktoria Gabor urodziła się 24 lipca 2007 roku w Niemczech. Wychowała się w Wielkiej Brytanii, obecnie mieszka w Krakowie. Posiada romskie korzenie, a jej rodzina jest bardzo muzykalna. Ma 4 lata starszą siostrę Melisę, z którą komponuje piosenki i pisze teksty. Edukację rozpoczęła w Wielkiej Brytanii, dlatego płynnie mówi w języku angielskim. Słychać to w jej debiutanckim utworze "Time" oraz piosence na Eurowizję - "Superhero". 

 

Debiutancki singiel został zremiksowany przez przebojowy zespół Shanguy, trio Melo.Kids oraz polskiego DJ, który podbija świat jako Skytech.

Nad piosenką do konkursu Eurowizji pracowała z gwiazdami. Patryk Kumór i Lanberry są odpowiedzialni za utwór "Superhero". Ten duet skomponował także piosenkę "Anyone I Want To Be", dzięki któremu Roksana Węgiel zwyciężyła ubiegłoroczną edycję konkursu. 

ZOBACZ TEŻ: Podpowiadamy, jak zagłosować na Viki Gabor!

Viki Gabor o sobie

Viki już wcześniej miała styczność z młodymi gwiazdami. W Wielkiej Brytanii występowała jako support brytyjskiego duetu Bars and Melody. Reprezentantka naszego kraju najbardziej lubi słuchać w czasie wolnym Ariany Grande, Jessie J, Shawna Mendesa, Whitney Houston i Beyonce. Lubi także polskich artystów, takich jak Afromental, Edyta Górniak i Czesław Niemen. 

Uwielbia naturę i zwierzęta. Niedawno przygarnęła pieska, którego nazwała Mikey. Poinformowała o tym na Instagramie:

Poznajcie mojego najlepszego przyjaciela Mikey’a, z którym staram się spędzać każdą wolną chwilę! Kiedy go ujrzałam pierwszy raz, wiedziałam, że zamieszka z nami. Spośród swojego rodzeństwa wyróżniał się tym, że robił wszystko żeby zwrócić na siebie uwagę! Czułam, że walczy o swoje miejsce w naszej rodzinie! - napisała Viki
 

Viki Gabor w "The Voice Kids"

12-latkę poznaliśmy w drugiej edycji programu "The Voice Kids". Viki Gabor zagwarantowała sobie wejście do programu dzięki doskonałemu wykonaniu piosenki "Roar" Katy Perry. Wszyscy jurorzy po tym wykonaniu się odwrócili, jednak dziewczynka wybrała grupę Tomsona i Barona.

 

Dotarła do finału, gdzie rywalizowała z Pawłem Szymańskim z grupy Dawida Kwiatkowskiego i reprezentantką grupy CleoAnią „AniKa” Dąbrowską, która wygrała program.

Do tej pory piosenka Viki Gabor ma ponad 4 miliony wyświetleń. Ta liczba zdecydowanie odbiega od wyświetleń utworów jej przeciwników w konkursie Eurowizji. 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci zostanie odbędzie się 24 listopada 2019 w Arenie Gliwice o godz. 16.

DK

Zobacz: Junior Eurovision 2019 - Official Promo

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.