Janusz Kondratiuk nie żyje. Znany reżyser zmarł w wieku 76 lat

Janusz Kondratiuk, wybitny reżyser i scenarzysta zmarł w wyniku przegranej walki z rakiem trzustki. Miał 76 lat.

Janusz Kondratiuk odszedł 7 października. Znany polski reżyser i scenarzysta zmagał się z chorobą od lat. Po ciężkiej walce przegrał z nią. Nigdy nie zapomnimy jego wspaniałych dzieł. 

Janusz Kondratiuk nie żyje

Smutne wieści dotarły do mediów w poniedziałek po południu. Szef Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski poinformował, że reżyser od lat zmagał się z rakiem trzustki. Jakiś czas temu sam Kondratiuk sam w rozmowie z "Faktem" opowiedział o tym, jak dowiedział się o chorobie.

W Sylwestra zdążyłem złożyć życzenia montażyście i pojechałem do domu. Tam żona przygotowała mi pysznego wędzonego łososia, którego przywiozła znad morza. Do tego zimną zmrożoną wódeczkę. Nabiłem kawałek ryby na widelec, uniosłem kieliszek i w tym momencie żona zapytała: Co Ty taki żółty jesteś?. Skończyło się to tak, że pojechaliśmy do szpitala i w ten sposób nigdy nie spróbowałem tej ryby i nigdy już nie napiłem się zimnej wódki- tłumaczył.

Popularność zdobył dzięki produkcji takich filmów jak "Dziewczyny do wzięcia", "Prywatne niebo", "Złote runo", czy serialu "Faceci do wzięcia".

Jego żoną była znana aktorka Ewa Szykulska.

CW

W ostatnim czasie odszedł także inny znany producent filmowy, Piotr Woźniak-Starak. Tak wspominał go jego przyjaciel, dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak.

Zobacz wideo
Więcej o: