Wnuczka Roberta Kennedy'ego, Saoirse Kennedy, nie żyje. 22-latka przedawkowała narkotyki

Saoirse Kennedy Hill, 22-letnia wnuczka senatora Roberta Kennedy'ego, nie żyje. Saoirse przedawkowała narkotyki i mimo prób lekarzy, nie udało się jej uratować.

Saoirse Kennedy Hill nie żyje. 22-latka była wnuczką senatora Roberta Kennedy'ego - młodszego brata zamordowanego w 1963 roku prezydenta USA, Johna F. Kennedy'ego. Rodzina Kennedy potwierdziła śmierć dziewczyny, która miała przedawkować narkotyki w domu swojej babci Ethel.

Saoirse Kennedy Hill - wnuczka Roberta Kennedy'ego - nie żyje

Saoirse Kennedy Hill została znaleziona w jednym z pokojów w domu Ethel Kennedy, żony zamordowanego senatora USA Roberta Kennedy'ego, w czwartek popołudniu. Mimo szybkiej reakcji domowników i przewiezienia dziewczyny do szpitala, jej życia nie udało się uratować. Śledczy twierdzą, że przyczyną jej śmierci było przypadkowe przedawkowanie narkotyków.

Saoirse Kennedy Hill studiowała w Boston College. W akademickiej gazecie pisała, że zmaga się z depresją i chorobą psychiczną:

Depresja zaczęła się u mnie we wczesnych latach szkolnych i będzie ze mną do końca mojego życia - pisała w 2016 roku.

Jak informuje "The New York Times", Saoirse była aktywną studentką, wiceprzewodniczącą studenckiego koła Demokratów. Jej wykładowcy wspominają ją teraz jako zaangażowaną i dbającą o potrzeby innych - jeden z profesorów opowiada, że Saoirse jako jedyna przyszła do niego po zajęciach z kultury gwałtu pytając, czy na pewno zagadnienia te są właściwe, ponieważ niektóre z dziewcząt współuczestniczących w zajęciach mogły być ofiarami napaści seksualnych:

To był wyraz jej troski o innych - mówi profesor Breen z Boston College.

Ciotka Saoirse - Kerry Kennedy - na swoim Instagramie dodała wzruszające oświadczenie rodziny:

 

Klątwa rodziny Kennedy

Śmierć Saoirse Kennedy Hill jest kolejną w rodzie. Nie bez powodu funkcjonuje na to osobna nazwa "Klątwa Kennedych". Wszystko zaczęło się w 1941 roku- co prawda nie śmiercią, ale sytuacja w rodzinie Kennedych była bardzo trudna. Rosemary Kennedy, siostra prezydenta Kennedy'ego, została podstępem zmuszona przez własnego ojca do przejścia zabiegu lobotomii. Przestała po nim chodzić i mówić. A potem zaczęła się tragiczna seria śmierci i niefortunnych wypadków, w których niewiele było śmierci z naturalnych przyczyn:

  • 1944 - Józef P. Kennedy Jr. - jego samolot eksplodował
  • 1948 - córka Rose Kennedy, Kathleen Cavendish, ginie w katastrofie samolotu
  • 1961 - Józef P. Kennedy Sr doznaje rozległego udaru
  • 1963 - śmierć łóżeczkowa Patryka Bouviera Kennedy
  • 1963 - prezydent John F. Kennedy zastrzelony
  • 1964 - senator Ted Kennedy odnosi bardzo poważne obrażenia w katastrofie samolotu
  • 1968 - dziadek Saoirse, Robert F. Kennedy zostaje zastrzelony
  • 1969 - Ted Kennedy powoduje wypadek samochodowy, w którym ginie pasażerka
  • 1973 - Józef P. Kennedy II ma wypadek samochodowy, w którym pasażerka zostaje sparaliżowana
  • 1973 - 12-letni Edward M. Kennedy Jr. przechodzi amputację nogi z powodu raka kości

Sami widzicie, że coś jest na rzeczy, bowiem na 1973 roku przypadki te się nie kończą. Śmierć Saoirse jest 18. na liście, zaś rodzina Kennedy ma uzasadnione obawy, że na tym się nie skończy.

Klątwa Kennedych dotyczy jednak bardzo rozbudowanego rodu. Rodzina Kennedych ma teraz już pięć pokoleń, zaś jej historia sięga początków XIX wieku. Sam dziadek Saoirse, zamordowany senator USA, doczekał się 11 potomków! Nie powinno nas zatem dziwić, że część członków rodu ginie nie we własnym łóżku, a w atmosferze tajemniczości lub grozy. Saoirse nieszczęśliwie dopisała się do tej imponującej listy.

Jedną z przyczyn śmierci Saoirse (prócz przedawkowania narkotyków) bez wątpienia była również depresja. Jak pomóc osobie, która zmaga się z tą chorobą?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.