Edyta Górniak poparła Rusin. Część fanów oburzona: Jeśli nie chcesz nas stracić, trzymaj się z daleka od LGBT

Wciąż nie milkną komentarze po sprzeczce Rusin i Klepackiej. Edyta Górniak stanęła murem za dziennikarką i wsparła społeczność LGBT. Nie wszystkim jej fanom się to spodobało, ale piosenkarka cierpliwie odpowiadała na komentarze.

W wyborczą niedzielę pod jednym z lokali wyborczych doszło do nieprzyjemnej sytuacji pomiędzy Kingą Rusin a Zofią Klepacką. Po tym, jak dziennikarka krzyknęła do sportsmenki "Wstyd!", ta nagrała ją oraz jej rodzinę i razem ze swoim komentarzem udostępniła w social mediach. Konflikt eskalował, Rusin poparło wiele osób, w tym Szyc, który uznał, że za homofobiczne poglądy, Klepacka powinna oddać medale.

Zobacz wideo

Górniak wsparła środowisko LGBT

Edyta wielokrotnie opowiadała się za tolerancją, tym razem również wyraziła swoje wsparcie dla środowisk LGBT i podziw dla Kingi Rusin. 

Wysyłam miłość do wszystkich społeczności gejowskich na świecie - napisała na Instagramie. - Dziękuję Kinga Rusin za Twoją siłę spokoju i za człowieczeństwo. Bądźmy dla siebie wzajemnie dobrzy.

Jednak wielu fanów diwy nie było zadowolonych z tego wpisu. W komentarzach pojawiły się głosy, że artystka nie powinna się wtrącać w "takie" tematy, a nawet nie powinna wyrażać takich poglądów, skoro deklaruje się jako chrześcijanka.

Bardzo Cię lubię kochana Edytko. Ale błagam, jeśli nie chcesz stracić fanów, to trzymaj się z daleka od polityki, a zwłaszcza LGBT - czytamy. - Chodzi o to, że w te środowiska weszły celowo osoby, które mają za zadanie prowokować pod adresem LGBT. Radzę usunąć wpis, dopóki sytuacja się nie poprawi.
Nie obrażaj proszę moich fanów - odpisała piosenkarka. - Są mądrzy, wrażliwi i bardzo świadomi. 
Przykro mi, ale muszę przestać obserwować Pani profil. Nie za poparcie dla gejów, ale za popieranie chamstwa i jednostronnej tolerancji w wykonaniu pani Rusin. Tolerancja TAK, ale tylko jeśli myślisz tak, jak ja. Myślisz inaczej - jesteś zaściankiem, moherem, cebulą... To zachowanie celebrytów. Pierwszy raz za kimś jestem murem. #muremzazosia
Proszę dołączyć też miłość do pedofili na całym świecie - napisał inny mężczyzna. - Ich też należy tolerować i dodać do tęczowych.
Co ma pedofil wspólnego z gay community??? - szybko odpowiedziała artystka.
 

Najdziwniejsze były jednak komentarze, odnoszące się do Biblii.

1 Koryntian 6: 9,10. Mówi pani to coś? 
Człowieczeństwo - odparła Górniak. - Bycie dobrym to nie jest wysiłek ponadludzki.

My popieramy Edytę i dziękujemy jej za ten ważny głos. 

JM