Joanna Kulig zagra alkoholiczkę w nowym serialu Netflixa. Będzie pracować z wybitnym reżyserem

Joanna Kulig została gwiazdą nowego serialu Netflixa "The Eddy". Produkcją zajmą się gwiazdy branży filmowej, a reżyserem będzie laureat Oscara za film "La La Land".
Zobacz wideo

Joanna Kulig po wielkim sukcesie filmu "Zimna wojna", który był nominowany do Oscara, została zauważona przez branżę filmową. Przyznano jej Europejską Nagrodą Filmową w kategorii Najlepsza Aktorka (za główną rolę w "Zimnej wojnie"). Aktorkę wyróżniono również Polską Nagrodą Filmową Orły 2019 w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca. Nic więc dziwnego, że wielu scenarzystów i reżyserów chce ją angażować w swoje produkcje. Netflix ogłosił, że artystka zagra jedną z głównych ról w serialu "The Eddy".

ZOBACZ TEŻ: Joanna Kulig dostanie amerykańskie obywatelstwo? "Może liczyć na paszport przez karierę"

Joanna Kulig dostała główną rolę w serialu Netflixa

Kulig w serialu zagra pierwszoplanową postać. Jej bohaterka o imieniu Maja, to kobieta o niezwykłym głosie, która boryka się z problemem alkoholowym. Gdy śpiewa znajduje się w centrum uwagi, a oczy wszystkich są zwrócone na nią. Jednak poza sceną czuje się zagubiona i niepewna swojej przyszłości. W takiej sytuacji nie będzie widziała innego wyjścia, prócz dołączenia do zespołu Elliota, któremu od czasu do czasu partneruje na scenie. W tej roli zobaczymy znanego amerykańskiego aktora Andre Hollanda. 

 

Produkcja będzie telewizyjnym debiutem nagrodzonego Oscarem reżysera Damiena Chazelle’a. "The Eddy" to ośmioodcinkowy dramat muzyczny osadzony w wielokulturowej rzeczywistości współczesnego Paryża. Zdjęcia zostaną zrealizowane we Francji, a bohaterowie będą się ze sobą porozumiewać w języku francuskim, angielskim i arabskim.

Z niecierpliwością czekamy na premierę.

JP