Joanna Kulig dostanie amerykańskie obywatelstwo? "Może liczyć na paszport przez karierę"

Joanna Kulig od kilku miesięcy mieszka w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu, że jest znaną aktorką, może otrzymać amerykańskie obywatelstwo.
Zobacz wideo

Joanna Kulig pojechała do Ameryki, aby promować za oceanem film "Zimna wojna", który był nominowany do tegorocznych Oscarów. Jej pobyt w Kalifornii przedłużył się, ponieważ zdecydowała się tam urodzić swoje pierwsze dziecko. Obecnie aktorka może przebywać w Stanach Zjednoczonych, ponieważ otrzymała specjalną wizę pracowniczą. Taką samą otrzymują znani sportowcy i popularni artyści.

Joanna Kulig może dostać amerykańskie obywatelstwo

Bez wątpienia aktorka ma teraz swoje "pięć minut". Za sprawą głównej roli w "Zimnej wojnie" została zauważona przez branżę filmową na całym świecie, a jej talentem i urodą zachwycają się gwiazdy takie jak Steven Spielberg czy Natalie Portman.

ZOBACZ: Joanną Kulig zachwyciła się kolejna gwiazda. Natalie Portman po obejrzeniu "Zimnej wojny" zamieściła wpis na Instagramie

Dzięki temu, że w USA urodziła dziecko, w przyszłości Kulig będzie mogła otrzymać amerykańskie obywatelstwo. Tę kwestię wyjaśnił dla "Super Expressu" radca prawny Maciej Lisowski:

Dzięki dziecku urodzonemu w USA, pani Joanna i jej mąż będą mogli mieć amerykańskie obywatelstwo. Bowiem każde dziecko urodzone na terenie Stanów, bez względu na to, z jakiego kraju pochodzi jego matka, automatycznie staje się obywatelem tego kraju.

Zgodnie z prawem obowiązującym w Stanach Zjednoczonych, dopóki dziecko nie stanie się pełnoletnie, nie ma co liczyć na przyznanie amerykańskiego obywatelstwa matce czy ojcu. Dopiero, gdy potomek ukończy 21 lat, będzie mógł wystąpić o przynależność narodową dla rodziców.

Joanna Kulig nie musi tyle czekać. Dzięki wizie pracowniczej może ubiegać się o zieloną kartę, a później o obywatelstwo.

Pani Joanna może liczyć na paszport przez karierę. Na podstawie wizy pracowniczej jest sponsorowana przez pracodawcę i może otrzymać zieloną kartę, a za kilka lat obywatelstwo – dodaje źródło tabloidu.

Myślicie, że Joanna na dobre zadomowi się za oceanem i będzie tam realizować swój "american dream"?

JP