Książę Harry wynajął prywatny helikopter, a dwa dni później mówił o ochronie środowiska. Hipokryzja? Pałac zabrał głos

Książę Harry kilka dni temu udzielił się w dyskusji na temat zmian klimatycznych i apelował o prowadzenie proekologicznego stylu życia. Szkoda tylko, ze dwa dni wcześniej wynajął prywatny helikopter, czym raczej nie przysłużył się środowisku.

Książę Harry w środę wystąpił w Londynie na WE Day, czyli na spotkaniu młodych liderów. Wygłosił tam płomienną przemową na temat konieczności podjęcia konkretnych decyzji na rzecz ochrony środowiska. Podkreślał, że to problem, który wciąż jest bagatelizowany. 

Mamy fakty, naukę, technologię i możliwości, żeby ocalić nie tylko naszą planetę, ale przede wszystkim siebie - mówił. 
Najwspanialsze zasoby naszego świata są każdego dnia zagrożone. Każdy las, każda rzeka, każdy ocean, każda linia brzegowa, każdy owad, każde dzikie zwierzę. Każde źdźbło trawy, każdy promień słońca jest ważny dla naszego przetrwania. 

Książę Harry, Meghan MarkleKsiążę Harry, Meghan Markle Fot. Matt Dunham / AP Photo

Mądre słowa, ale książę z pewnością byłby bardziej wiarygodny, gdyby sam postępował według tej filozofii. Tymczasem zaledwie dwa dni wcześniej Harry wypożyczał prywatny helikopter, którym przemieszczał się z Londynu do Birmingham - donosi "The Sun". 

Prywatny helikopter emituje bardzo dużo dwutlenku węgla. Być może na przyszłość książę rozważy bardziej proekologiczne środki transportu. 

Dla porównania tabloid podaje, że pokonanie tej odległości pociągiem zajęłoby księciu tylko pół godziny dłużej i byłoby znacznie tańsze - bilet w pierwszej klasie kosztuje 34 funty, a nie 6 tysięcy jak wypożyczenie helikoptera. Przypomnijmy, że całkiem niedawno również Meghan Markle zdecydowała się podróżować prywatnym odrzutowcem na swoje baby shower w Nowym Jorku, za co "zapłaciła" 250 tys. dolarów. Czy w takiej sytuacji wystąpienie Harry'ego nie wydaje Wam się hipokryzją? Pałac Kensington zabrał głos:

Decyzje dotyczące podróżowania są podejmowane na podstawie kilku czynników, takich jak oszczędność czasu, bezpieczeństwo i wpływ na inne osoby. Najważniejsza jest realizacja wyznaczonego planu. 

Przekonujące tłumaczenie?

WJ

Więcej o:
Komentarze (8)
Książę Harry wynajął prywatny helikopter, a dwa dni później mówił o ochronie środowiska. Hipokryzja? Pałac zabrał głos
Zaloguj się
 • Gość: Taka prawda

  Oceniono 22 razy 14

  Bo to jest hipokryzja. Każą szaremu człowiekowi nie wiadomo co i jak się oszczędzać a sami kradną i żyją ponad stan. Bynajmniej nie patrząc na innych.

 • Gość: ghyhji

  Oceniono 20 razy 12

  harry żołnierz w Afganistanie? ochraniało go przez 24 godziny 12 komandosów ,czy innych żo łnierzy też tak chroniono/. on ma nas w d..ie ,żyje sobie jak król my go nie obchodzimy

 • Gość: Lola

  Oceniono 8 razy 6

  A will i Kate? Przecież wielokrotnie podróżował tak np. Ostatnio podczas ich wyjścia

 • Gość: gość

  Oceniono 3 razy 3

  wszystko mają za darmo, na nic nie zarobili, pracują na nich ludzie to co tam będą oszczędzać, latają i latają, a środowisko i ekologie do mają głęboko w d......e tak jak większość z nas

 • Gość: FBiol

  Oceniono 11 razy 3

  A Wiliam i Kate? Oni też korzystają z takiego transportu, mają do tego prawo i nikt im nie zabroni, gdybym miała taką możliwość to kupiłbym sobie helikopter, i codziennie bym nim latała to takie jest moje prawo,

 • Gość: ghh

  Oceniono 4 razy 2

  wygląda jak wyleniały orangutan

 • Gość: Ada

  Oceniono 10 razy 2

  U mnie na osiedlu jest też taki Henio.Rudy,trochę zarośnięty....i o wiele przystojniejszy niż ten nic niewarty pseudo księciunio ...gdyby ich zamienić i dać tego rudego angola tutaj....nawet zezowata Krycha by na tą szpetote nie spojrzała. ...jak w tym kawale...".co te kobiety we mnie widzą. ..przecież
  jestem stary,brzydki,łysy. ..ale Milioner😊"

 • Gość: m

  Oceniono 5 razy 1

  Jakie 250 tys$ zapłaciła Meghan?
  Ile razy można pisać, że leciala prywatnym samolotem Clooneya razem z jego rodziną i była ich gosciem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX