Edyta Górniak odpowiedziała na apel Dody. Gwiazda nie poparła jej inicjatywy! "To wbrew mojej filozofii życiowej"

Edyta Górniak odpowiedziała na apel Dody. Piosenkarka nie weźmie udziału w koncercie pt. "Artyści przeciw nienawiści". W poście na Instagramie podała powody tej decyzji.

Śmierć Pawła Adamowicza i wstrząsnęła całym krajem. Tysiące osób uświadomiło sobie, że to tragiczne zdarzenie było podyktowane przede wszystkim nienawiścią, która, niestety, szerzy się w naszym kraju.

Doda postanowiła, że nie będzie siedziała bezczynnie, dlatego też zaapelowała do innych artystów o to, aby zorganizowali wspólnie koncert pod hasłem: "Artyści przeciw nienawiści". Odzew jest niesamowity. Niemalże natychmiast swój udział w akcji potwierdziło kilkadziesiąt wokalistów i nie tylko.

Rabczewska zaapelowała także bezpośrednio do Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej. Nie od dziś wiadomo, że gwiazda jest z tymi dwoma artystkami od lat w konflikcie. Górniak w końcu odpowiedziała.

Edyta Górniak odpowiedziała na apel Dody

Okazuje się, że Edyta nie zareagowała tak entuzjastycznie na pomysł Dody, jak inne gwiazdy. W oświadczeniu, jakie wystosowała na Instagramie czytamy, że organizowanie tego typu akcji, w tym czasie, kiedy Pawła Adamowicza jeszcze nie pochowano, jest nie na miejscu.

W odpowiedzi na Wasze zapytania o mój udział w koncercie Doroty - Używanie chwili tak tragicznej dla nagłówków i kreowania siebie na bohatera, zanim jeszcze nawet pochowano Pana Prezydenta Adamowicza, jest wbrew mojej filozofii życiowej i w moim odczuciu na cienkiej granicy przyzwoitości ludzkiej.

Jednocześnie zaznacza, że jest to czas, w którym powinniśmy oddać się modlitwie i osobiście przeżywać to, co wydarzyło się przed kilkoma dniami w Gdańsku.

Teraz wszyscy powinniśmy raczej w zadumie i wewnętrznej ciszy oddać się Modlitwie o siłę i wsparcie dla dwojga osieroconych dzieci i ukochanej żony Świętej Pamięci Pana Prezydenta. Oczywiście każdy z Nas ma prawo przeżywać ten szczególny czas inaczej...
 

Chylińska nie wystąpi z Dodą

Przypomnijmy, że podobne stanowisko przyjęła Agnieszka Chylińska. Gwiazda także oznajmiła, że nie wystąpi z Dodą. Na Instagramie wystosowała jednoznaczny komentarz.

Zmienianie świata zaczyna się od siebie. Bez przemocy. Być dobrym i uczciwym dla siebie i dla innych. Każdego dnia - napisała piosenkarka na swoim instagramowym profilu.

Co sądzicie o decyzji Edyty Górniak?

KS