WOŚP 2019. Kinga Rusin przekazała 10 tysięcy na konto fundacji. Tym gestem wsparła też inny szczytny cel

Kinga Rusin po raz kolejny udowodniła, że chętnie angażuje się w akcje dobroczynne. Tym razem gwiazda wsparła dwa przedsięwzięcia jednocześnie.

Trwa finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze po raz kolejny wyszli na ulice polskich miast, aby zbierać datki na niezbędny sprzęt medyczny do polskich szpitali. Tradycją jest już, że do akcji chętnie przyłączają się także osoby publiczne. W tym roku przedmioty na aukcje charytatywne wystawili między innymi: Dawid Podsiadło i Kasia Tusk.

Zobacz wideo

WOŚP 2019. Kinga Rusin wsparła fundację

Do gwiazd wspierających WOŚP należy również Kinga Rusin. Jak się okazało, dziennikarka postanowiła połączyć finał akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka ze sprawą wybijania dzików.

Kilka dni temu gwiazda TVN zobowiązała się do wpłacenia 10 tys. złotych na konto WOŚP, jeśli pod petycją przeciwko rzezi dzików uzbiera się 4000 tys. podpisów. Rusin postanowiła jednak nie czekać i już rano przelała obiecaną kwotę na konto fundacji. O wszystkim poinformowała na Instagramie.

 

W długim wpisie Kinga Rusin nie szczędziła ciepłych słów pod adresem Jurka Owsiaka.

Jurek i jego Fundacja robią nieprawdopodobną robotę! Jestem dla nich pełna uznania i wspieram od samego początku - napisała obok zdjęcia z Owsiakiem.

Świetny gest!