Joanna Kulig na liście najważniejszych 50 kobiet 2018 roku! Obok Anja Rubik i Krystyna Janda

Joanna Kulig, Krystyna Janda, Anja Rubik... To tylko niektóre kobiety, które znalazły się na liście "50 Śmiałych 2018 roku", stworzonej przez redaktorki "Wysokich Obcasów".

Na listę "50 Śmiałych 2018 roku" "Wysokich Obcasów" trafiły wyłącznie kobiety silne, rezolutne, a przede wszystkim zdolne i zdeterminowan, które nie boją się zmieniać świata.

Każda z naszych 50 Śmiałych w minionym roku dokonała lub wciąż dokonuje w swojej dziedzinie czegoś wspaniałego, co dotyczy i porusza nas wszystkich. Owszem, może czasem się pomyliły, może kiedyś czegoś nie dowiodły, ale się nie poddają. Nie słuchają otoczenia, które im mówi, że się nie da albo że to za trudne. Po prostu idą naprzód. Niektóre pojedynczo, wiele z nich w grupie. Bo wiedzą, że często razem naprawdę można więcej - czytamy w artykule "Wysokich Obcasów".

Joanna Kulig na okładce "Wysokich obcasów"

Joanna Kulig trafiła na okładkę najnowszego numeru 'Wysokich Obcasów" i równocześnie została również okrzyknięta jedną z najprężniej działających kobiet w 2018 roku. Nie dziwimy się temu wcale. 

Ten rok z całą pewnością należał do utalentowanej aktorki, która rolą w "Zimnej Wojnie" Pawła Pawlikowskiego zachwyciła nie tylko Polaków, ale cały świat. Kulig szturmem podbiła Hollywood, otrzymała Europejską Nagrodę Filmową w kategorii "aktorka roku", znalazła się na okładce francuskiego "Elle",miała sesję zdjęciową dla "Vanity Fair" i udzieliła wywiadu amerykańskiemu "Vogue". Całkiem sporo jak na jeden rok...

 

Kto jeszcze na liście "Wysokich Obcasów"?

Redaktorki "Wysokich Obcasów wyróżniły ponadto Katarzynę Nosowską, która w tym roku zadebiutowała jako pisarka, a jej książka "A ja żem jej powiedziała..." stała się hitem. Podobnie jak najnowsza i niezwykle odważna płyta wokalistki "Basta". 

Nie zapomniano również o Krystynie Jandzie. Aktorka i reżyserka została doceniona za monodram "Zapiski z wygnania", który dotyka problemu marca 1986 roku i jest oparty na podstawie wspomnień Sabiny Baral, która uciekała z Polski podczas wydarzeń marcowych. 

Na liście znalazła się też Małgorzata Szumowska, która w tym roku jako pierwsza Polka została zaproszona do jury festiwalu w Wenecji. Reżyserka w 2018 roku została również nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za film "Twarz". 

Wśród "śmiałych" nie mogło zabraknąć również Anji Rubik. Modelka w tym roku ruszyła z akcją #sexedpl, której celem jest uświadamianie młodzieży w kwestiach związanych z dojrzewaniem i seksualnością. Rubik wydała również podręcznik do edukacji seksualnej #sexedpl. 

To tylko niektóre z kobiet docenione przez magazyn "Gazety Wyborczej". Redaktorki nie zapomniały też o przedstawicielkach Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych, które okupowały sejm, by walczyć o prawa swoich chorych dzieci, czy choćby działaczkach fundacji "Nie lękajcie się” walczących z pedofilią w kościele. 

AG 

Zobacz wideo