Widzowie "Na Wspólnej" oburzeni scenografią w serialu. "Propaganda na każdym kroku"

Twórcy "Na Wspólnej" zaliczyli wpadkę czy może popełnili po prostu mały polityczny manifest? Jedna ze scen w serialu wzbudziła kontrowersje.

Widzowie "Na Wspólnej" w 2793. odcinku serialu dostrzegli zaskakujący szczegół. Za plecami bohaterki produkcji pojawia się plakat ze słowem "Konstytucja", który przypomina ten z manifestacji w obronie polskiego sądownictwa.

Zobacz wideo

Plakat "Konstytucja" w "Na Wspólnej". O co chodzi?

W 2793. odcinku "Na Wspólnej" Danka Zimińska (w tej roli Lucyna Malec) wróciła do pracy w szkole. W związku z tym przejęła swój dyrektorski gabinet. W pewnym momencie w kadrze, za plecami bohaterki, można było dostrzec kartkę z napisem "Konstytucja". 

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby owa kartka nie przypominała słynnego plakatu, z napisem "Konstytucja" - symbolu obrońców ustawy zasadniczej.

Plakat "Konstytucja" w "Na Wspólnej". Propaganda czy niedopatrzenie?

Widzowie szybko wyłapali ten detal i podzielili się tym na Twitterze. Według wielu scena nie jest przypadkowa i ma charter propagandowy.

Propaganda na każdym kroku. By mogli dać już spokój z tym. Nudne to jest - czytamy. 
Oglądam "Na Wspólnej", scena w gabinecie dyrektorki szkoły. I co widzę? - pisali inni. 

To nie pierwszy raz 

Twórcy "Na Wspólnej" nie są w pierwszymi, którzy zamieścili plakat obrońców konstytucji w tle sceny. Przypominamy, że podobna sytuacja miała miejsce w serialu "Leśniczówka". Ta produkcja jest jednak emitowana przez TVP. Prezesowi Kurskiemu z pewnością się to nie spodobało. 

A co wy myślicie o całej tej sprawie? To przypadek czy manifestacja?

AG