Lider zespołu Blue Cafe pierwszy raz o konflikcie z Tatianą Okupnik. Opowiedział o kulisach ich rozstania

Paweł Rurak-Sokal opowiedział o kulisach rozstania z Tatianą Okupnik. Wokalistka odeszła z Blue Cafe w 2005 roku, a na jej miejscu pojawiła się Dominika Gawęda.

Zespół Blue Cafe obchodzi 20-lecie działalności. Od trzynastu lat wokalistką jest Dominika Gawęda, którą Paweł Rurak-Sokal wybrał poprzez casting w programie "Szansa na sukces". Wcześniej gwiazdą zespołu była Tatiana Okupnik. Media spekulowały, że ich współpraca zakończyła się konfliktem. Kilka lat temu w wywiadzie z Magdą Mołek artystka niemalże to przyznała. W rozmowie wyznała, że nie czuła się dobrze w Blue Cafe.

W wielu rzeczach się nie zgadzaliśmy. One dotyczyły głównie tego, jak zespół jest postrzegany, w jakim kierunku muzycznym idziemy. Ja uważałam, że nie idziemy w dobrym kierunku. Wychodząc na scenę nie czułam, że mogę się pod tym podpisać - wyznała wówczas.

Paweł Rurak-Sokal o Tatianie Okupnik

Tymczasem o Tatianie wypowiedział się po latach Paweł. W wywiadzie dla Plejady ujawnił kulisy rozstania z Okupnik.

Tatiana chciała tworzyć swoją muzykę i robić solową karierę. My chcieliśmy dalej grać pod szyldem Blue Cafe. Nasze drogi w naturalny sposób musiały się więc rozejść - wyznał.

Założyciel zespołu skomentował też jubileuszowy koncert Blue Cafe, jaki odbył się w Sopocie. Zabrakło na nim Tatiany, chociaż piosenki nagrane jeszcze za jej kadencji zostały zagrane.

Z tego, co wiemy, u Tatiany wszystko dobrze. Prasa podała, że ma już drugie dziecko, więc gratulujemy. Natomiast od kilkunastu lat nie mamy z nią żadnego zawodowego kontaktu. Na jubileuszowym koncercie odnieśliśmy się do przeszłości i zaśpiewaliśmy nasze dawne hity, ale przede wszystkim postawiliśmy na przyszłość.

W rozmowie uczestniczyła też Dominika, która wyznała, że kiedy została nową wokalistką zespołu obawiała się, że będzie porównywana do Tatiany.

One się oczywiście pojawiły, ale dość szybko minęły. Okazało się, że niepotrzebnie tak się bałam.

Żałujecie, że Tatiana Okupnik odeszła z Blue Cafe?

KS

Więcej o: