Smutna historia słynnego Maliniaka z "Czterdziestolatka". Aktor trafił do domu opieki

Ze względu na problemy ze zdrowiem, Roman Kłosowski trafił do domu opieki.

Roman Kłosowski znany jest m.in. z roli Maliniaka w serialu "Czterdziestolatek". Popularny aktor od lat zmaga się z problemami ze zdrowiem, a dokładnie ma kłopoty ze wzrokiem. Po śmierci żony (która zmarła 5 lat temu) trudno mu było poradzić sobie z codziennymi obowiązkami. Mógł wtedy liczyć na pomoc sąsiadki, ale wkrótce został sam.

- Sąsiadka, która się mną opiekowała, umarła. Ciężko mi było samemu i podjęliśmy decyzję o przeniesieniu do domu opieki - tłumaczył w "SE" Kłosowski. 

Roman Kłosowski w domu opieki

Choć aktor ma dzieci, już od pewnego czasu przebywa w domu opieki pod Łodzią, gdzie zamieszkuje jego syn wraz ze swoją rodziną. Kłosowski ma własny pokój z łazienką i - jak sam twierdzi - jest bardzo zadowolony. 

- Wszyscy są tu dla mnie bardzo mili - powiedział w "Dobrym Tygodniu". 

- Mogłem iść do Skolimowa, gdzie mam wielu kolegów, ale tutaj mam bliżej do dzieci, bo to niedaleko Łodzi, gdzie mieszkają. Teraz częściej mnie odwiedzają. Jest mi tu bardzo dobrze, dbają o mnie, mam rehabilitację - dodał w "SE". 

Roman KłosowskiRoman Kłosowski Screen z Youtube.com/mat. Teatru Dramatycznego

Roman Kłosowski biografia

Roman Kłosowski debiutował w 1953 r. na deskach teatru w Szczecinie. Później przeniósł się do Warszawy. Jego kariera potoczyła się błyskawicznie. Zagrał w wielu popularnych filmach i serialach. Z zawodu zrezygnował kilka lat temu, kiedy zaczął mieć problemy ze zdrowiem. 

- Zawsze twierdziłem, że aktor powinien odejść z godnością i wyłączyć się z zawodu, jeśli nawet był jego pasją. I tak zrobię. Dlatego już nie pojawię się w telewizji - powiedział wówczas w "Fakcie". 

Panu Romanowi życzymy dużo zdrowia.

Roman Kłosowski nie żyje

Roman Kłosowski nie żyje. Aktor znany z roli Maliniaka w "Czterdziestolatku" zmarł w wieku 89 lat.

JT

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.