Roman Kłosowski nie żyje. Aktor znany z roli Maliniaka miał 89 lat

Roman Kłosowski nie żyje. O śmierci aktora znanego z roli Maliniaka w "Czterdziestolatku" poinformował Teatr Syrena i Teatr im. Jerzego Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Roman Kłosowski zmarł w poniedziałek 11 czerwca w wieku 89 lat. O śmierci znanego i lubianego aktora poinformował Teatr Syrena a także Teatr im. Jerzego Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. 

Roman Kłosowski nie żyje

Roman Kłosowski nie żyje. Kim był prywatnie? Wspominamy Maliniaka z "Czterdziestolatka".

Z wielkim smutkiem żegnamy wspaniałego aktora i kolegę, Romana Kłosowskiego (1929-2018) - zespół Teatru Syrena.

Roman Kłosowski biografia

Roman Kłosowski urodził się 14 lutego 1929 roku. W 1953 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W tym samym roku zadebiutował na deskach teatru w spektaklu „Szczęście Frania Włodzimierza Perzyńskiego” oraz na ekranie rolą w filmie „Celuloza” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Popularność i sympatię widzów przyniosła mu jednak rola Maliniaka w serialu telewizyjnym Jerzego Gruzy "Czterdziestolatek".

Roman Kłosowski był związany z gorzowską sceną. Tam obchodził swoją 50, 55 i 60 rocznicę pracy artystycznej. W 2016 roku ogłosił, że problemy zdrowotne zmusiły go do zakończenia pracy artystycznej.

Mam kłopoty ze zdrowiem i podjąłem decyzję, że już nie pojawię się na scenie. Zawsze twierdziłem, że aktor powinien odejść z godnością i wyłączyć się z zawodu, jeśli nawet był jego pasją. I tak zrobię. Dlatego już nie pojawię się w telewizji -  Roman Kłosowski mówił wtedy w rozmowie z "Faktem".

 Roman Kłosowski ostatnie miesiące spędził w domu opieki pod Łodzią.

Roman Kłosowski: Jestem ślepy, próbuję sobie radzić

WJ

Więcej o:
Komentarze (7)
Roman Kłosowski nie żyje. Miał 89 lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ela M

  Oceniono 6 razy 6

  Wyrazy współczucia rodzinie Fajny aktor Patrząc na niego cisnął się uśmiech na twarz Żegnaj mistrzu To był taki polski Belmondo

 • Gość: M

  Oceniono 6 razy 6

  Odszedł kolejny Mistrz…

 • Gość: Aga

  Oceniono 5 razy 5

  Dla mnie Pan Roman zostanie zapamiętany nie tylko jako postać Maliniaka ale również za role w Czterech Pancernych

 • Oceniono 3 razy 3

  Wyrazy współczucia dla rodziny przyjaciół i znajomych oraz wszystkich którzy tą postać uwielbiali był wspaniałym człowiekiem i aktorem

 • Gość: Waldi

  0

  Wielka szkoda że Pana Romana Kłosowskiego nie ma już z nami to był aktor emanujący tak ciepłem i życzliwością że drugiego takiego aktora z taką dozą uśmiechu i tak emanującego ciepłem ciężko jest wskazać i znaleźć.
  Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół to wielka strata że Pana Romana nie ma już z nami ja jako młodszy widz wspominam bardziej Pana Romana Kłosowskiego z roli w świecie według kiepskich gdzie zagrał gościnnie razem ze swoim kolegą z planu czterdziestolatka panem Andrzejem Kopczyńskim również już nie żyjącym.
  myślę że na zawsze Pan Roman Kłosowski dla Wielu wielu starszych ode mnie widzów pozostanie Maliniakiem z serialu Czterdziestolatek i tego się trzymajmy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX