Aktorzy "Klanu" wspominają Kotulankę. Najbardziej porusza wpis serialowej córki: Świat jej za bardzo doskwierał

Agnieszka Kotulanka była najbardziej kojarzona z rolą Krystyny Lubicz w "Klanie". Jak wspominają ją aktorzy serialu, z którymi wiele lat pracowała?

Agnieszka Kotulanka zmarła we wtorek w wieku 61 lat. Choć miała na koncie wiele ról teatralnych, to szerszej publiczności dała się poznać jako Krystyna Lubicz w serialu "Klan". Występowała tam od 1997 do 2014 roku. Dziś koledzy z planu wspominają Kotulankę jako ciepłą osobę i wspaniałą aktorkę. Poruszający wpis na Facebooku zamieściła jej serialowa córka, Paulina Holtz.

Wczoraj z ogromnym smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Agnieszki Kotulanki. Cudna kobieta i aktorka, której świat za bardzo doskwierał. Agnieszko, wiem że ten spektakl, który szykujecie w obłokach, będzie wspaniały! Do zobaczenia.

Jacek Borkowski, który Kotulankę znał nie tylko z "Klanu", ale też z desek teatralnych, podkreśla w rozmowie z "Faktem", że jego koleżanka była bardzo utalentowaną osobą:

Cóż, na razie sam nie mogę jeszcze tego przełknąć. Zbyt wiele razy występowaliśmy razem. Zawsze graliśmy parę. I w teatrze, i w telewizji, i w kinie. Ja Agnieszkę bardzo ceniłem zawodowo. Szkoda jej bardzo, bo to była niesamowicie zdolna osoba, a tak jej się życie nie poukładało...

Laura Łącz, która znała Kotulankę jeszcze na początku kariery twierdzi, że była bardzo niedocenioną artystką.

Z Agnieszką Kotulanką znałyśmy się jeszcze z początku kariery aktorskiej. Była bardzo miłą i przede wszystkim niezwykle utalentowaną koleżanką. Dziś mogę powiedzieć, że mimo ogromnego talentu nie została do końca doceniona. Myślę, że gdyby nie dostała roli w „Klanie”, to dziś byśmy nie rozmawiali... W ostatnich latach niestety nie miałam z nią kontaktu. Nasze drogi się rozminęły - mówi Łącz dla "Faktu".

Agnieszka Kotulanka

W latach 1997 - 2013 wcielała się w postać Krystyny Lubicz w serialu "Klan". Zagrała także w takich filmach jak "Wielki Tydzień", "Nadzór" czy "Rośliny trujące", ale to właśnie serial TVP przyniósł jej największą popularność. W 2000 roku Kotulanka dostała statuetkę Telekamery dla najlepszej aktorki polskiej.

Prywatnie była żoną Jacka Sasa Uhrynowskiego, z którym miała dwoje dzieci, Katarzynę i Michała. Małżeństwo jednak nie przetrwało.

WJ