Widzowie pokochali Agnieszkę Kotulankę za rolę w 'Klanie'. Jaka aktorka była prywatnie?

Agnieszka Kotulanka zmarła 20 lutego w wieku 61 lat. O jej śmierci poinformowała rodzina, zamieszczając nekrolog na stronie 'Gazety Wyborczej'. W latach 1997-2013 wcielała się w postać Krystyny Lubicz w serialu 'Klan'. Zagrała także w takich filmach jak 'Wielki Tydzień', 'Nadzór' czy 'Rośliny trujące', ale to właśnie serial TVP przyniósł jej największą popularność.
Agnieszka Kotulanka Agnieszka Kotulanka KAPIF

Początki kariery

Agnieszka Kotulanka urodziła się 26 października 1956 roku w Warszawie. Jeszcze przed maturą zdecydowała się zdawać na studia aktorskie. Dostała się na nie za drugim razem. Po ukończeniu stołecznej Szkoły Teatralnej po raz pierwszy pojawiła się w 1980 roku w epizodycznych rolach w serialu Jana Łomnickiego "Dom".

Agnieszka Kotulanka w 2007
KAPIF

W 1980 ukończyła studia aktorskie w PWST im. A. Zelwerowicza. Aktorka debiutowała w Teatrze Telewizji rolą Letty w inscenizacji dramatu "Śmierć komiwojażera". Związała się także z Teatrem Współczesnym w Warszawie, w którym grała w latach 1981-1989.

Agnieszka Kotulanka Agnieszka Kotulanka KAPIF

Wyjazd z kraju

Kotulanka z czasem skupiła się nie na karierze, a na życiu prywatnym. W 1989 roku wyjechała na dwa lata do Kanady. Powróciła do Polski w 1992 roku. Wtedy też wróciła do zawodu. Zagrała w przedstawieniach telewizyjnych "O żonach dobrych i złych", "Żołnierz i bohater".

Agnieszka Kotulanka
KAPIF

Agnieszka Kotulanka Agnieszka Kotulanka KAPIF

Przełom w karierze

Powrót do kraju okazał się strzałem w dziesiątkę. W 1997 roku Kotulanka dostała rolę w "Klanie", który przyniósł jej ogromną popularność. Wcieliła się tam w Krystynę Lubicz. W serialu występowała przez lata, aż do roku 2013. Ostatni raz w serialu mogliśmy ją zobaczyć w 2472 odcinku.

PHOTO PIOTR LISZKIEWICZ/SE/EAST NEWS WARSZAWA PLAN FILMOWY TELENOWELI KLAN NA ZDJECIU OD LEWEJ AGNIESZKA KOTULANKA KAJA PASCHALSKA TOMASZ STOCKINGER CZYTAJA SUPER EXPRESS 16/12/1999
EAST NEWS

PHOTO PIOTR LISZKIEWICZ/SE/EAST NEWS PLAN FILMU KLAN AGNIESZKA KOTULANKA TOMASZ STOCKINGER I KAJA PASCHALSKA AKTORZY  17/11/1997
EAST NEWS

Agnieszka Kotulanka Agnieszka Kotulanka KAPIF

Życie prywatne

Kotulanka była związana z aktorem Jackiem Sasem-Uhrynowskim. Para pobrała się i doczekała dwójki dzieci - Kasi i Michała. To właśnie dla męża aktorka wyjechała na dwa lata z Polski. Niestety małżeństwo aktorki w 1992 roku dobiegło końca.

Agnieszka Kotulanka, Tomasz Stockinger
KAPIF

DPHOTO: JAN KUCHARZYK/EAST NEWS WARSZAWA 08/12/2010 PLAN JUBILEUSZOWEGO, 2000 ODCINKA SERIALU TVP KLAN W BIBLIOTECE UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO. N/Z: RODZINA LUBICZOW, M.IN. ANDRZEJ GRABARCZYK I BARBARA BURSZTYNOWICZ, AGNIESZKA KOTULANKA, TOMASZ STOCKINGER, PIOTR SWEND I PIOTR CYRWUS, ORAZ MALGORZATA OSTROWSKA-KROLIKOWSKA
EAST NEWS

Agnieszka Kotulanka Agnieszka Kotulanka KAPIF

Choroba alkoholowa

Agnieszka Kotulanka zmagała się z chorobą alkoholową. Ponoć to było przyczyną jej odejścia z serialu. Aktorka z czasem zaczęła jednak chodzić na terapię dla osób uzależnionych. Regularnie pojawiała się w przychodni na warszawskim Ursynowie.

Klan; 2012-03-21 odcinek 2268 Paulina Holtz (Agnieszka) Agnieszka Kotulanka (Krystyna) Michal Kruk (Karol) Wielkanoc
FOT. KARINA SZYMCZUK/W-IMPACT/

Agnieszka Kotulanka
Kapif

Więcej o:
Komentarze (61)
Agnieszka Kotulanka zyskała grono fanów dzięki roli w "Klanie". Jaka prywatnie była aktorka?
Zaloguj się
 • Gość: jagna

  Oceniono 105 razy 99

  Człowiek to krucha istota... nieszczęśliwa miłość, depresja, alkoholizm.... trafiło widać na bardzo wrażliwą osobę. czasem życie jest taka meczarnia, ze po prostu nie chce się żyć . Bądźmy dla siebie dobrzy, t roszczmy się o bliskich, doceniamy to co mamy !

 • Gość: jasio 865@wp.pl

  Oceniono 49 razy 43

  Pani Agnieszko!!!piekna byłaś!!bardzo mi Cie żal!!BARDZO!!!odpoczywaj w pokoju!!!Janusz

 • wanda.urbanska

  Oceniono 49 razy 41

  Szkoda, że życie z nieodpowiednimi partnerami, i alkohol - pokonały ją .....

 • Gość: Anka

  Oceniono 48 razy 38

  Jeżeli to prawda, ze zaczęła pic po rozstaniu z Wawrzeckim, to ja pitole taka miłość. Jak to mawiała wielka projektantka - „kobieta zakochana, to kobieta przegrana”

 • maks1956

  Oceniono 32 razy 28

  szkoda ze nie wytrzymała presji chyba psychikę miała słabą bardzo lubiłem panią Agnieszkę Kotulankę będzie mi jej brakowało

 • kebuzon

  Oceniono 34 razy 28

  szkoda fajna kobitka byla...

 • Gość: Ann.

  Oceniono 38 razy 28

  Bardzo mi zal , odeszla wspaniala kobieta . I tak mysle ze milosc przynosi cierpienie .

 • Gość: Kama

  Oceniono 34 razy 22

  Ogromnie mi żal,lubiłam ją była ciepłą i stmpatyczną osobą.Odpoczywaj Krysiu w spokoju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX