Włamano się do szkoły księcia George'a. Dwa razy w ciągu 24 godzin. Policja aresztowała podejrzaną

Książę George wrócił dziś bezpiecznie na zajęcia w szkole po tym, jak policja zatrzymała kobietę, która dwa razy w ciągu 24 godzin włamała się do jego podstawówki.

Książę George dziś rano w konwoju czarnych Range Roverów podjechał pod swoją elitarną podstawówkę Thomas's London Day School w Battersea, w południowym Londynie. Nie było to jednak wcale pewne, czy syn księcia Williama będzie uczestniczył dziś w zajęciach, po tym jak w środę doszło do tajemniczego włamania w szkole księcia.

Pracownicy placówki zauważyli podejrzaną kobietę opuszczającą budynek szkoły, lecz zaczepiona przez nich oddaliła się w pośpiechu. Potem około 14 widziano ją, gdy znów kręciła się w pobliżu szkoły. Wówczas do działania wkroczyła policja.

Jak wyglądała akcja policji

Około 40-letnia kobieta w pewnym momencie zatrzymała się w restauracji tuż obok podstawówki księcia George'a. Jak relacjonują portalowi Dailymail.co.uk świadkowie, jej zachowanie nie budziło najmniejszych podejrzeń. Nawet, gdy nagle otoczyło ją kilku mężczyzn, policjantów w cywilnych ubraniach, nie zdradzała zdenerwowania.

Wydawała się bardzo spokojna. Była kompletnie niewzruszona tym, co  działo się wokół niej - opowiadał portalowi naoczny świadek. - Była bardzo cicha i nie odezwała się słowem, gdy podeszła do niej policja. Miała krótkie, niezbyt ciemne włosy zebrane w koński ogon i plecak przewieszony przez ramię.

Kobieta została zatrzymana na przesłuchanie w komisariacie. Jak podaje źródło "Daily Mail", podejrzana może mieć problemy psychiczne. Od pewnego czasu zaczęła przejawiać obsesję na punkcie książęcej pary.

Książę GeorgeKsiążę George Richard Pohle / AP

Mieszkańcy się niepokoją

Całe zdarzenie bardzo poruszyło społeczność Battersea. Wśród mieszkańców dzielnicy pojawiły się obawy o własne bezpieczeństwo. Są też wątpliwości co do właściwego zabezpieczenia placówki, do której uczęszcza książęcy syn.

Policja wkroczyła do akcji, gdy tylko została powiadomiona o sprawie - komentował zajście rzecznik Scotland Yardu. - Obecnie współpracujemy ze szkołą, aby poprawić jej bezpieczeństwo. 

Jaki stosunek ma do tego książęca para? Najlepszym komentarzem może być fakt, że dziś książę George normalnie poszedł do szkoły. Jak relacjonuje cytowany wcześniej portal, nie było z nim jednak rodziców. Księżna Kate jest w trzeciej ciąży i tym razem także walczy z hyperemesis gravidarum, czyli silnymi nudnościami u ciężarnych.

ZI