Suknia ślubna Agnieszki Radwańskiej to dzieło sztuki! 400 godzin pracy i ponad 6 tysięcy kamieni Swarovskiego

Agnieszki Radwańska wczoraj wzięła ślub. Jak powstawała jej wyjątkowa suknia? Znamy szczegóły.

Agnieszka Radwańska w sobotę w Krakowie powiedziała sakramentalne tak Dawidowi Celtowi, z którym jest w związku od 2013 roku. Panna Młoda miała na sobie kreację zaprojektowaną przez Agnieszkę Maciejak. Suknia utkana była z jedwabnej siatki i ,,piórkowanej" organzy, do tego zdobiona kwiecistymi motywami ciętymi z francuskiej koronki oraz haftowana tysiącami szklanych paciorków. Dumna projektantka poinformowała o tym na swoim Facebooku.

Chciałam, żeby suknia na ten jeden dzień dla Agnieszki była daleko od awangardy, ale nie byłabym sobą, gdyby nie było w niej kilku motywów, z których słynę, chociażby rozcięcia sukni – wyznała "Party" Agnieszka Maciejak.

Projektantka zdradziła portalowi również kilka szczegółów na temat tego, jak wyglądała sama praca nad tą wyjątkową suknią. Tworzenie kreacji rozpoczęło się już pół roku temu, a w sumie zajęło 400 godzin.

Agnieszka z powodu turniejów była w rozjazdach, więc długie godziny rozmawiałyśmy o sukni przez telefon, a potem raz na jakiś czas udało nam się spotkać, żeby zrobić przymiarki. Byłyśmy w nieustannym kontakcie – przyznała projektantka.

Suknia ślubna Agnieszki Radwańskiej powstała z ponad 100 metrów materiału i jest pokryta 6,5 tysiącami kamieni, ręcznie wszywanych. Do niej tenisistka założyła oryginalne szpilki Christiana Louboutina za 4370 zł. Całe pokryte kryształkami Swarovskiego.

A Wam jak się podoba kreacja Agnieszki Radwańskiej?

AG