"Jestem po stronie sprawiedliwości". Gwiazdy protestowały pod Sejmem. Najlepszy komentarz córki Tomasza Lisa

Gwiazdy aktywnie włączyły się w protesty przeciwko niszczeniu niezależności władzy sądowej.

W Sejmie było burzliwie, ale nie mniej gorąca atmosfera była na zewnątrz. Tłumy Polaków we wtorek znowu protestowały przed Parlamentem przeciwko wprowadzaniu przez władzę ustaw uderzających w trójpodział władzy. Wśród zgromadzonych znalazły się także znane osoby, m. in. Danuta Stenka, która z zaimprowizowanej sceny odczytała fragment Konstytucji. Pod Sejmem skandowali także Maja Ostaszewska, Maciej Stuhr, Andrzej Chyra czy Julia Kamińska i Edyta Herbuś.

Wolne sądy, chcemy weta.
Jestem po stronie sprawiedliwości - pisały przy zdjęciach.

>>>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

Swojego wsparcia udzieliły też gwiazdy, które z różnych powodów nie mogły być pod Sejmem: Anja Rubik, Karolina Korwin Piotrowska i Kinga Rusin.

Jednak najciekawszy wpis popełniła Pola Lis, córka dziennikarza i publicysty, Tomasza Lisa.

Przedzierając się przez dzisiejszą demonstrację nie dostrzegłam ani jednej młodej osoby. Czy nie zdajecie sobie sprawy, że to my - młodzi - jesteśmy przyszłością tego kraju?! Że wprawdzie są wakacje, imprezy, leczenie kaca i inne atrakcje, ale że jak ktoś zaczyna nam serwować rządy dyktatorskie trzeba rzucić wszystko i wyjść na ulice?! Czy wiecie, kim jest Władysław Frasyniuk, Leszek Balcerowicz? Czy wiecie, że dzisiejsze wyjście pod Sejm nie jest bitwą o sądy tylko o wymiar sprawiedliwości? Czy wiecie, że partyjne wybieranie sędziów to koniec demokracji? Czas odłożyć rzeczy mało istotne i powalczyć o to, co w życiu jest naprawdę ważne - o wolność, o równość i o demokrację. Demokracja nie jest dana raz na zawsze i o tym trzeba pamiętać codziennie! - napisała.

Orły 2016. Maciej Stuhr żartuje z "drugiego sortu" i Tupolewa. "Uratował galę". Inni: Przegiął. Mamy komentarz aktora

JZ

Więcej o:
Komentarze (213)
"Jestem po stronie sprawiedliwości". Gwiazdy protestowały pod Sejmem. Najlepszy komentarz córki Tomasza Lisa
Zaloguj się
 • puotka

  Oceniono 139 razy 83

  Dzisiejsza młodzież ledwo pamięta biedę lat 90, myślą że prawa nadane są raz na zawsze. Taka młodzież wychowała polska szkoła.

 • elenem

  Oceniono 50 razy 36

  Młodzież ma to w tyle ! A KTO ich wychował? Ignorancja tak ważnych spraw zle wróży dla kraju.

 • ajax333

  Oceniono 136 razy 28

  Na szczęście prawda o niszczycielskiej działalności PiS dociera do coraz większej grupy myślącej samodzielnie młodzieży. Oczywiście trudno spodziewać się buntu od "browarowców" , imprezowiczów na koszt rodziców i opóźnionych w myśleniu , których rodzice bronili przed pójściem do szkoły przed 18 rokiem życia.

 • Gość: Ania

  Oceniono 69 razy 27

  Córka Lisa- największy autorytet, podobnie jak tatuś.

 • Gość: oleczek

  Oceniono 57 razy 27

  Gwiazdy? Co to są gwiazdy?Spadły z nieba i protestują? Czy może chodzi o jakiś przeciętnych aktorów którzy wyrażają swoje niezadowolenie? Nie widzę Mroczków , czy to oznacza że najwybitniejsi się nie przyłączyli?

 • manekin1

  Oceniono 143 razy 27

  Pola Lis. Dziecko szczęścia z konstancińskiej enklawy jako trybun ludowy prekariatu :D Powodzenia!

 • agnrodis

  Oceniono 93 razy 21

  Kaczynski, Macierewicz i Rydzyk pracuja dla Rosji. Nadajniki radia Maryja sa w Rosji za zgoda Putina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak PiS i Rydzyk nie beda robic tego, co kaze im Putin, to nadajniki przestana dzialac. Putin nie tylko wsadzil Trumpa na fotel Prezydencki, on wczesniej wsadzil rosyjska agenture do Polskiego Sejmu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX