Melania Trump nie zakryła głowy w Arabii Saudyjskiej, ale u papieża zjawiła się w welonie. Dlaczego? "Tak wygląda hipokryzja"

Melania Trump podczas audiencji u papieża Franciszka zgodnie z protokołem zakryła włosy, choć w Arabii Saudyjskiej z tego samego zrezygnowała. Wiele osób uznało, że nie było to przypadkowe.

Melania Trump przed paroma dniami została mocno skrytykowana, gdy podczas oficjalnej wizyty w Arabii Saudyjskiej, wbrew zasadom etykiety zdecydowała się nie zakrywać głowy chustą. Choć wysoko postawione kobiety z zachodu nie mają obowiązku noszenia chusty podczas dyplomatycznych wizyt, pierwszej damie i tak się za jej brak oberwało, bowiem dwa lata wcześniej Trump za to samo surowo skrytykował Michelle Obamę.

Wiele osób twierdzi, że to wspaniałe, że pani Obama odmówiła włożenia chusty w Arabii Saudyjskiej, ale oni poczuli się urażeni. Mamy już wystarczająco dużo wrogów - oceniał w styczniu 2015 roku.

Gdy po wizycie w Arabii Saudyjskiej i Izraelu Trump z rodziną udał się do Watykanu, strój pierwszej damy wywołał jeszcze większe poruszenie. Melania Trump, podobnie jak córka prezydenta, Ivanka, podczas audiencji papieskiej zaprezentowała się w skromnej stylizacji, ale tym razem zakryła włosy welonem, dostosowując się tym samym do obowiązującego protokołu. Wcześniej w podobnym stroju na audiencji u papieża pojawiły się między innymi Agata Duda, Michelle Obama czy Beata Szydło.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>>>

Skąd więc ta niekonsekwencja? Rzeczniczka pierwszej damy przekonywała w telewizji CNN, że w Watykanie zwyczajnie do zasad przywiązuje się większą wagę.

Zgodnie z protokołem panującym w Watykanie, kobiety podczas audiencji z papieżem muszą mieć długie rękawy, formalną czarną odzież i welon zakrywający głowę. Nie wymagano od niej, aby założyła chustę [w Arabii Saudyjskiej - przyp. red.], nikt jej też o to nie poprosił i ze względu na to zdecydowała się tego nie robić - mówiła Stephanie Grisham.

Nie wszystkich jednak to tłumaczenie przekonało, tym bardziej, że w przeszłości zdarzały się już przypadki, gdy kobiety nie zakrywały włosów podczas spotkania z papieżem. Zdaniem niektórych w ten sposób Melania i Ivanka Trump chciały zamanifestować przynależność do świata zachodniego, tym bardziej, że pierwsza dama nie ukrywa faktu, że jest bardzo religijną osobą.

Panie i panowie, tak wygląda hipokryzja. Melania i Ivanka uszanowały chrześcijaństwo Zachodu, ale nie islam Wschodu - czytamy na Twitterze.

MK

Więcej o:
Komentarze (181)
Melania Trump nie zakryła głowy w Arabii Saudyjskiej, ale u papieża zjawiła się w welonie. Dlaczego? "Tak wygląda hipokryzja"
Zaloguj się
 • Gość: Scooby

  Oceniono 288 razy 234

  jak widać ma więcej szacunku dla Papieża a nie islamskich terrorystów

 • Gość: Gosc

  Oceniono 212 razy 174

  Pokazala tylko ze nie szanuje zasad hipokrytow. Skoro arabowie nie maja zasady dostosowac sie do zasad zachodu, nie trzeba stosowac sie do ich zasad.

 • pab-blo

  Oceniono 148 razy 120

  Żadna hipokryzja a szacunek dla osoby i reprezentowanych przez Franciszka zasad.

 • e-misio

  Oceniono 130 razy 110

  dobrze zrobiła.. u arabów kobiety MUSZĄ zakrywać włosy dlatego tego nie zrobiła... przed papieżem kobiety POWINNY to robić więc to uszanowała

 • yacie

  Oceniono 125 razy 89

  Nie hipokryzja tylko pokazała, że nie będzie się płaszczyć przed muzułmanami. Ale na Czerskiej to trzeba się przed nimi płaszczyć...

 • adasiawielbiciel

  Oceniono 84 razy 74

  Bo najwyraźniej jest katoliczką, i nie uznaje innej religii. Jak islamiści. Szanujcie to

 • g.m.jackie

  Oceniono 72 razy 66

  Może dlatego, że w Watykanie jest to obyczajowy zwyczaj dotyczący miejsca, zaś w Islamie kobieta poza domem ma chodzić z zakrytymi włosami cały czas, co jest przejawem ich dyskryminacji. Przykładowo ja sam też nie wszedłbym do meczetu w butach, bo szanuję ich zasady w ich miejscach sakralnych. Jak mi się nie podoba, to w ogóle nie wejdę. Natomiast na pewno nie zgodziłbym się cały czas biegać boso gdyby jakiś Imam tego ode mnie zażądał.

 • wilq9

  Oceniono 55 razy 45

  Brawo Melania i Ivanka !!!

 • heliheli

  Oceniono 48 razy 42

  i dobrze ze nie szanuja islamskich kozoje/bow ..... tak trzymac !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX