Carrie Fisher na ostatnim zdjęciu przed śmiercią. Coraz więcej spekulacji o przyczynach. "Wróciła do nałogów"

Carrie Fisher zmarła po pięciu dniach w szpitalu. Pojawiają się kolejne doniesienia na temat powodów przedwczesnej śmierci aktorki.

Carrie Fisher odeszła we wtorek rano po tym, jak pięć dni wcześniej jej stan zdrowia pogorszył się podczas lotu z Londynu do Los Angeles. Gwiazda, która w przeszłości nie stroniła od alkoholu i narkotyków, zmarła po pięciu dniach na Oddziale Intensywnej Terapii, nie odzyskawszy przytomności. Jeszcze kilka dni wcześniej zwiedzała Belgię, skąd pochodzi jedno z ostatnich jej zdjęć.

Ostatnie zdjęcie Carrie FisherOstatnie zdjęcie Carrie Fisher XPOSUREPHOTOS.COM / XPOSUREUK

Pierwotnie mówiło się o tym, że przyczyną jej złego stanu zdrowia miał być zawał serca, którego miała doznać na pokładzie samolotu. Najnowsze doniesienia mówią jednak, że być może doszło do zatrzymania akcji serca, które mogło być spowodowane powrotem do starych przyzwyczajeń.

Carrie wróciła do brania narkotyków w okolicach Święta Dziękczynienia. Sama widziałam ją pod wpływem nie tak dawno temu - powiedziała osoba z otoczenia aktorki w rozmowie z RadarOnline.com.

Podobne podejrzenia mają inni znajomi, którzy także wiedzieli o nałogach aktorki.

Niektórzy jej przyjaciele, z którymi rozmawiałam, wątpili, że kiedykolwiek była trzeźwa, bo miała dostęp do leków na receptę, którymi leczyła chorobę dwubiegunową, depresję i stany lękowe - kontynuowało źródło portalu.

Podobno jednak sama aktorka zaprzeczała, jakoby miała jakikolwiek problem z uzależnieniem, dlatego trudno było ocenić, czy faktycznie przyjmuje substancje odurzające.

O ironio, powiedziała do mnie: jesteś za stara, żeby jarać, skarbie. Odpowiedziałam: ty też, skarbie - czytamy zeznania osoby bliskiej Fisher.

Carrie Fisher zmarła w wieku 60 lat. Aktorka zostanie zapamiętana jako odtwórczyni roli księżniczki Lei w sadze "Gwiezdnych Wojen". Aktorka przez lata zmagała się z licznymi uzależnieniami i chorobą dwubiegunową. W 2016 roku wydała ostatnią, siódmą z kolei książkę, w której rozliczała się z przeszłością.

Sprawdź książkę Carrie Fisher "Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach" >>

Zobacz wideo

MK

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.