Filip Chajzer jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Swój profil wykorzystuje jednak nie tylko do dzielenia się z fanami ciekawymi odkryciami, ale też promowania pozytywnych postaw i bohaterów szarej codzienności. Tak było i tym razem. Na Facebooku opublikował zdjęcie dwóch mężczyzn, którzy pomogli starszej pani nieść torby z zakupami. Post wzbudził ogromne zainteresowanie internautów. Pojawiło się pod nim prawie 50 tysięcy reakcji i został udostępniony niemal 800 razy. Jak napisał Chajzer:
Powiedzcie, że jestem baba, ale serio mnie to wzruszyło. Centrum Warszawy, dwóch młodych chłopaków, około lat 20stu, pomaga właśnie wrócić starszej (nawet bardzo) pani z zakupów. Do tego z wielkim zainteresowaniem wysłuchują historii jej życia. Czym jest dla mnie patriotyzm? Właśnie tym. Nie hasłem rzuconym w tłumie. Nie bluzą z orłem. Nie odpaleniem racy, a konkretnym działaniem. Pomocą słabszemu rodakowi. Brawo dla nich.
Na reakcję fanów nie trzeba było długo czekać:
Ale jaki ten patriotyzm w dzisiejszych czasach jest trudny. Być dobrym człowiekiem, wykonywać swoją pracę najlepiej jak się da. Tyle i aż tyle, ale jakie to wyzwanie.
Zgadzam się! Też wzruszają mnie takie rzeczy! Być patriotycznym to być dobrym i pomocnym dla rodaków! Nienawiść, obelgi i bijatyki w zasłoniętych twarzach to totalne zaprzeczenie patriotyzmu!
Nie wszyscy jednak podzielali jego zdanie:
Patriotyzm to raczej nie jest, troszkę pojęcia pomylone. Bardziej uczynność i wrażliwość na potrzeby innych.
Wkrótce Filip Chajzer zamieścił nowy post. Napisał w nim, że jeden z mężczyzn widocznych na zdjęciu skontaktował się z nim przez... intranet! Obydwaj panowie pracują w TVN-ie, są parą gejów i pomagają mieszkającej niedaleko staruszce, która walczyła w AK. Chajzer napisał o tym na Facebooku, ale internauci niemal jednogłośnie wyrazili oburzenie.
Co ma do tego ich orientacja?! - pisali.
W końcu dziennikarz skasował post. Napisał inny, w którym przyznaje, że nie postąpił najlepiej.
I wtedy na Facebooku rozgorzała dyskusja:
Jestem tolerancyjny i daleki od piętnowania tzw. odmienności. Nie rozumiem tylko jednego. Napisał Pan, że Oni są homoseksualistami. Dlaczego nikt nie zaznacza w newsach, że np. heteroseksualny strażak uratował kogoś itd? - zapytał internauta.
Dlatego, że w Polsce wielu ludzi kreuje osoby homoseksualne, zwłaszcza mężczyzn, na osoby niemoralne, zboczone itp. I warto, moim zdaniem, pokazywać niektórym niedowiarkom, że wcale tak nie jest - odpowiedziała jedna z komentujących.
To nieważne czy to homo czy hetero, ważne że ktoś ma dobre serce, że potrafi i chce pomagać. Ale oczywiście my się musimy zawsze czegoś czepić.
Ale, że jak geje to już nie mogą pomagać czy o co się rozchodzi?
Niewygodny był ten poprzedni post? - grzmiał inny fan Chajzera.
A Wy, co o tym myślicie?
AW