Agata Duda nie zajęła stanowiska ws. ustawy antyaborcyjnej. Paulina Młynarska apeluje: Zwracam się jak do siostry. Czekamy na panią

Paulina Młynarska nawołuje w sieci do nagrywania swojego apelu do Agaty Dudy. Dziennikarka chce, aby pierwsza dama zajęła stanowisko w sprawie projektu zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

Projekt zaostrzenia ustawy aborcyjnej dziś jest tematem numer jeden. Niezależnie od wyznania czy przekonań politycznych miliony Polek i Polaków dołączają się do "czarnego protestu", którego celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec zmian w prawie. Ostatnio zdecydowane oburzenie pomysłem polityków PiS wyraziła Marta Kaczyńska.

Wciąż głosu w sprawie nie zabrała jednak Agata Duda. Paulina Młynarska zaapelowała do pierwszej damy na Facebooku, aby dołączyła do akcji.

Zwracam się do pani z apelem w imieniu swoim i setek tysięcy, a może nawet milionów polskich kobiet, które dziś z zapartym tchem oczekują, że zajmie pani stanowisko wobec obłąkańczego projektu ustawy całkowicie zakazującego aborcji - mówi Młynarska.

Na zdanie Agaty Dudy wszyscy czekają już od wielu miesięcy, od kiedy powstał pomysł wprowadzenia zmian w prawie. Niezrozumiałe milczenie pierwszej damy tłumaczył Andrzej Duda, twierdząc, że jego żona "nie angażuje się w politykę",  a jej zadaniem jest "czynienie dobra". Młynarska polemizuje z tym argumentem. Jej zdaniem, nie jest apolityczna, skoro brała czynny udział w kampanii prezydenckiej męża.

My nie kupujemy tego, że pani jest apolityczna, i że pani się nie angażuje. A to dlatego, że wzięła pani bardzo czynny udział w kampanii prezydenckiej swojego męża. Setki tysięcy kobiet zagłosowały na niego właśnie dlatego, że pani je do tego przekonywała. To dla nas bardzo ważne, aby była pani dziś z nami. Zwracam się, jako do matki, do nauczycielki i jak do siostry. Czekamy na panią.

Apel Młynarskiej utrzymany jest w eleganckim i spokojnym tonie. Dziennikarka zachęca internautów do wrzucania swoich filmów ze słowami skierowanymi do Agaty Dudy. Jednocześnie wzywa też do przyłączenia się do strajku kobiet, planowanego na 3 października oraz "nietorpedowania" pomysłu.

ZI

Więcej o:
Komentarze (143)
Agata Duda nie zajęła stanowiska ws. ustawy antyaborcyjnej. Paulina Młynarska apeluje: Zwracam się jak do siostry. Czekamy na panią
Zaloguj się
 • kismms

  Oceniono 167 razy 137

  Jeśli Agata Duda do tej pory nie zabrała głosu w żadnej ważnej sprawie, to już nie zabierze. Cała rodzina kukiełek pociągana za sznurki przez prezesa.

 • Gość: metalix

  Oceniono 112 razy 86

  Nie wierzę w jej dobrą wolę a właściwie zachowuje się jak bezwolna, odmóżdżona kukła...widocznie mocne haki ma prezes na jej męża.
  Stawiam na to, że po kadencji odejdzie od marionetki.

 • Gość: Zmartwiona

  Oceniono 104 razy 86

  Choćby i sam brat zza grobu poprał ten protest, Jarek się nie cofnie :( Przed niczym się nie cofnie, bo to mikrus z kompleksami i władzą...

 • nkwd

  Oceniono 105 razy 81

  Polki są piękne, mądre, zaradne i dobrze wykształcone.
  Pokażmy naszą odwagę i nieugiętość.
  Nie pozwólmy odebrać sobie praw, to nieakceptowalne w cywilizowanym świecie.
  To jest jawna brutalna przemoc wobec nas.
  Nie pozwólmy prymitywnym, zaściankowym nieudacznikom niszczyć swojej wolności i możliwości wyboru.
  Pokażmy opozycji, która dużo krzyczy a efektów nie widać, że damy radę.
  Bądźmy solidarne. Nie czekajmy na cud. Jak same sobie nie pomożemy, to nikt za nas tego nie zrobi.
  Popieram "czarny strajk" 3 października i będę obecna.
  Która z Pań dołączy?

 • Gość: zocha688

  Oceniono 80 razy 64

  Agata Duda jest najsłabszą prezydentowa w historii Pl, nie spodziewam się po niej niczego

 • Gość: gość

  Oceniono 82 razy 64

  Znakomity apel.

 • six_a

  Oceniono 61 razy 57

  agata przesyła całuski.

 • stach_79

  Oceniono 60 razy 54

  Jarek juz wiele razy powtarzal - Andrzej pozwalam ci byc prezydentem i czuc sie (tylko czuc) ze masz wladze... ale Agata ma sie tylko usmiechac.... od rzadzenia jestem ja.

 • mxx01

  Oceniono 61 razy 49

  Prezes nie kazał się odzywać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX