Paweł Kukiz o aborcji: "Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się ciało dawało". Odpowiada mu Olejnik: "Chyba Pana pogięło!"

Paweł Kukiz był gościem Porannej rozmowy w RMF FM. W audycji ostro wypowiedział się na temat aborcji i zwolenniczek liberalizacji prawa w tej kwestii. Odpowiedziała mu Monika Olejnik.

Paweł Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem omawiał bieżące wydarzenia polityczne. Wśród poruszanych tematów nie mogło zabraknąć czarnego protestu i pytań o sytuację, związaną z projektem zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Kukiz stwierdził, że cały spór jest tematem zastępczym dla ważniejszych kwestii, a mianowicie planów podpisania przez rząd umowy o wolnym handlu z Kanadą. Przyznał też, że jest za podtrzymaniem obecnych przepisów. Swoje stanowisko uzasadnił bardzo mocnymi słowami:

Jestem zwolennikiem utrzymania tej ustawy, która dziś jest obowiązująca. Koniec, kropka. Nie mogę zgodzić się ze względów etycznych na projekt, który mówi: róbta, co chceta ze swoim dzieckiem, bo to moje ciało. Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało to ciało i kiedy się dawało, i jak się dawało, że się nie rozleciało.

Po tej wypowiedzi w mediach zawrzało. Jako jedna z pierwszych na słowa Kukiza zareagowała dziennikarka, Monika Olejnik. Jak podsumowała na swoim Facebooku występ polityka w RMF FM:

Chyba pana posła pogięło!

Pod jej postem bardzo szybko pojawiło mnóstwo komentarzy. Internauci byli jednak w tej kwestii jednomyślni:

Pogięło? Delikatnie powiedziane Pani Moniko...Widać, że punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia... Chyba zaczynają mi nerwy puszczać na takie kretyńskie wypowiedzi ludzi, którzy w tym kraju mają stanowić prawo.
To jest wypowiedź polityka!? "Komu się dawało, kiedy i jak że się nie rozleciało". To masakra jakaś, jeden wielki obłęd!!! To nie scena rockandrollowa, to polityka i publiczne wystąpienia.
Szkoda, że nie umie pojąć, że bagatelizowanie wszystkiego i sprowadzanie do 'dawania' nie tyczy się sytuacji gwałtu (szczególnie wśród nieletnich), sytuacji kiedy dochodzi do zagrożenia życia matki... ile razy trzeba to powtarzać?

Paweł Kukiz w sejmie był jednym ze zwolenników odrzucenia projektu ustawy, złożonej przez Ordo Iuris. Zgodnie z nią, kobieta miałaby być karana więzieniem za przerwanie ciąży, a prokuratura uzyskałaby prawo do sprawdzenia okoliczności, w jakich doszło do poronienia. Polityk był jednak także przeciw liberalizacji, czyli projektowi złożonemu przez komitet Ratujmy Kobiety.

Poseł użył bardzo mocnych słów, które zwłaszcza w ustach polityka nie brzmią dobrze. A Wy, co o tym myślicie?

AW

 

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (58)
Paweł Kukiz o aborcji: "Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się ciało dawało". Odpowiada mu Olejnik: "Chyba Pana pogięło!"
Zaloguj się
 • Gość: IZKA

  Oceniono 27 razy 19

  Pawle, masz 3 córki, nie szarżuj z taka swadą i nie wypuszczaj się w rejony i tematy które, jak słychać przerastają Twój stan posiadania. Stara łachudra z Ciebie, za młodu się szlajało, chlało, a na starość dewocja i pouczanie maluczkich? Nie bądż śmieszny.

 • Gość: bolek

  Oceniono 23 razy 15

  NO CO MOŻE WIĘCEJ POWIEDZIEĆ TAKI kukiz z małej litery PIJACZYSKO NIE MA JUŻ MÓZGU A POZA TYM WIDAĆ ŻE TO FACET BEZ JAJ ZA TO WRAZI DUPA Z małej litery kaczyńskiego

 • Gość: Ola

  Oceniono 17 razy 11

  Współczuję pana żonie i pana córkom. Jest pan żałosny.

 • do_podziwu

  Oceniono 14 razy 10

  Zapomnialem dodac do posty skierowanego do posla idioty kukiza - porozmawiaj z pania Siwiec ona wyjasni Ci sens protestu alb? wejdz na strone plotka gdzie jest jej wypowiedz (wideo)

  Doszlo do tego hahahahahahaha ,ze chwale pania SIWIEC ale majac poslow idiotow(w zanakomitej wiekszosci obecnego Sejmu) jest ONA tytanem intelektu.

 • Gość: gość

  Oceniono 8 razy 8

  No ciekawe jaki byłby szczęśliwy drogi poseł jak by kobiety w jego rodzinie doświadczyły brutalnego gwałtu, którego owocem będzie dziecko urodzone np. z wnętrznościami na wierzchu?
  Ciekawe czy do sprawcy mówiłby zięciu kochany?
  I ciekawe jak by pocieszał tą kobietę której psychika raczej byłaby zachwiana po takim zdarzeniu!
  co on może powiedzieć w tej sprawie jako mężczyzna który nigdy nie doświadczy takiej sytuacji, chyba że będzie sprawcą:-/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX